Partnerzy portalu
Nowi przedsiębiorcy w zarządzie Polskiej Organizacji Franczyzodawców
Na zdjęciu: Monika Dąbrowska, prezeska Polskiej Organizacji Franczyzodawców i Rafał Kościuk, właściciel Franczyzy Fit Cake. Fot. Materiały prasowe

Nowi przedsiębiorcy w zarządzie Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Autor: KG/horecatrends Data: 20 lipca 2022 09:30 | Aktualizacja: 20 lipca 2022 09:33

Stowarzyszenie non profit skupiające biznesy franczyzowe powiększyło swój zarząd z 5 do 9 osób. Kto dołączył do zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców?

Jak wskazuje w komunikacie prasowym prezeska Polskiej Organizacji Franczyzobiorców, Monika Dąbrowska w powiększeniu zarządu chodzi o to, by reprezentacja przedsiębiorców była jak najbardziej pełna i różnorodna, odpowiadała sytuacji na rynku i zapewniała rozwój sektora.

- Franczyza to sektor szeroki: obejmuje bardzo odmienne branże i przedsiębiorstwa różnej wielkości: od międzynarodowych koncernów po rodzime, nieduże przedsiębiorstwa. Każdy ma inne doświadczenia i problemy. Aby się rozwijać i odpowiadać na wyzwania rynku musimy mieć całościowy ogląd sytuacji i dbać o to, by jednolite zasady obowiązywały wszystkie podmioty. Stąd decyzja o zwiększeniu składu zarządu - mówi Monika Dąbrowska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do nowego zarządu, w drodze głosowania wybrano (alfabetycznie)

  • Pawła Aksamita (Stava)
  • Jacka Biskupa
  • Monikę Dąbrowską (McDonald's Polska),
  • Annę Gniatkowską (Santander Bank Polska),
  • Rafała Kościuka (Fit Cake),
  • Krzysztofa Łagowskiego (Carrefour),
  • Damiana Ozgę (Perfect Look Clinic),
  • Arkadiusza Słodkowskiego (PROFIT system)
  • Mirosława Szawerdo (ITM Polska)

Franczyza w Polsce rozwija się dynamicznie

Polska franczyza to aktualnie ponad 1,5 tysiąca formatów i ponad 85 tysięcy przedsiębiorców pracujących w jej ramach, z czego każdy tworzy kolejne miejsca pracy. Jest to więc potężna siła wpływająca na całą gospodarkę. Polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu ustawowych regulacji tego sektora, głównie z uwagi na narastające konflikty między franczyzobiorcami i franczyzodawcami.

- Też dostrzegamy i podejmujemy ten temat. Nie jesteśmy korporacją, tylko organizacją non profit - podkreśla Monika Dąbrowska, prezeska POF. - Nie ma mowy o zrównoważonym biznesie, jeśli nie osiągają z niego korzyści i franczyzodawcy i franczyzobiorcy. Rozwijając struktury naszej organizacji, przyjmując nowych członków, chcemy zwrócić uwagę na to, że obie strony muszą być odpowiedzialne za siebie i rozumieć, że grają do jednej bramki. To nasza misja - promować etyczne systemy franczyzowe, bo tylko takie zapewnią długofalowy rozwój franczyzy w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz