Partnerzy portalu
Nowy kompleks w Piasecznie połączy gastronomię, mieszkania, biura i handel Projekt mixed-use ma łączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe/ Unsplash

Nowy kompleks w Piasecznie połączy gastronomię, mieszkania, biura i handel

Autor: horecatrends.pl Data: 20 października 2021 15:10

Nhood Polska rozpoczął oczyszczanie gleby na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej i autobusowej w Piasecznie.  Planowany projekt mixed-use ma łączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe.

We wrześniu Nhood Polska rozpoczął proces oczyszczania gleby na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej i autobusowej w Piasecznie. Działania są oparte o decyzję remediacyjną, którą wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Zanieczyszczenia gleby dawnej zajezdni to skutek wcześniejszego użytkowania terenu, który był miejscem składowania paliw. 

Proces objął ok. 3 160 m sześc. zanieczyszczonej ziemi, a prace mają związek z planowaną przez Nhood nową wielofunkcyjną inwestycją.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nhood Polska - planowany kompleks w Piasecznie

Projekt mixed-use ma łączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe.

Nowy kwartał miejski w Piasecznie otoczony przez ulice Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską będzie przestrzenią do zamieszkania, pracy, rozrywki, spędzania wolnego czasu i zakupów. Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 ha, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie ok 70 tys. mkw. 

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Wstępne założenie urbanistyczne i koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno.

Planowany termin rozpoczęcia budowy pierwszego etapu inwestycji to 2025/2026 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz