×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nowy lokal Tutti Santi w Krakowie
Nowy lokal Tutti Santi w Krakowie; fot. mat. pras.

Nowy lokal Tutti Santi w Krakowie

Autor: AW Data: 10 maja 2022 12:14

W  Krakowie, przy ulicy Medweckiego 7, powstał nowy lokal  sieci pizzerii Tutti Santi. Za opracowanie koncepcji wystroju wnętrz, a także projektów wykonawczych odpowiada krakowska pracownia LSD.Studio.

Tutti Santi: Wystrój

Oprócz najbardziej charakterystycznego elementu wystroju, jakim są wizerunki świętych wykonane metodą tradycyjnego fresku, klimat wnętrzu restauracji nadają witraże, podwieszane sufity, meble czy detale metaloplastyczne, np. parawany eksponujące włoskie produkty. 

- Paradoksalnie, w przypadku Tutti Santi, musieliśmy przekonać inwestora do nawiązania w jak najbardziej dosłowny sposób do nazwy marki. W każdym innym przypadku takie rozwiązanie zostałoby uznane tylko za poprawne i bezpieczne. Tutaj jednak, gdy w grę wchodziły jednoznaczne nawiązania do wizerunków świętych i dekoracje wywodzące się bezpośrednio ze sztuki sakralnej, decyzja nie była tak prosta. Pojawiały się wątpliwości, czy klienci będą na tyle otwarci, by zaakceptować taką interpretację, jak zareagują, czy nie jest to zbyt odważne i bezpośrednie podejście. Obecnie, po otwarciu ponad dziesięciu lokali w całej Polsce, wizerunki świętych i cały wystrój pizzerii urósł już niejako do kategorii symbolu, zarówno dla marki Tutti Santi, jak i dla nas, jako projektantów w branży gastronomicznej - mówi Agnieszka Gawron, współwłaścicielka i założycielka, a jednocześnie dyrektor kreatywny LSD.Studio.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz