×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Obostrzenia w Niemczech: W gastronomii ma obowiązywać zasada 3G
W Niemczech w branży gastronomicznej ma obowiązywać zasada 3G / fot. unsplash

Obostrzenia w Niemczech: W gastronomii ma obowiązywać zasada 3G

Autor: PAP Data: 14 lutego 2022 13:40

Rząd federalny i rządy krajów związkowych rozważają trzyetapowy plan zakończenia do 20 marca wszystkich poważnych restrykcji związanych z pandemią - piszą w poniedziałek niemieckie media.

- Do kalendarzowego początku wiosny 20 marca 2022 roku mają być stopniowo wycofywane daleko idące ograniczenia w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym - czytamy w projekcie na środowe spotkanie kanclerza Scholza z premierami krajów związkowych, do którego dotarły niemieckie media.

W pierwszym etapie dostęp do handlu detalicznego ma być dozwolony "w całym kraju dla wszystkich osób bez kontroli", ale z maseczką medyczną. Możliwe mają być również prywatne spotkania z większą liczbą uczestników dla zaszczepionych i wyzdrowiałych osób. Nie jest jeszcze jasne, ile osób mogłoby się spotykać. Obecnie obowiązuje górny limit dziesięciu osób.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W branży gastronomicznej ma obowiązywać zasada 3G

W drugim etapie, począwszy od 4 marca, planowane są ulgi dla restauracji, dyskotek, hoteli. W branży gastronomicznej ma obowiązywać zasada 3G (wstęp dla zaszczepionych, wyzdrowiałych lub przetestowanych). Zasada 3G powinna wówczas mieć zastosowanie również w hotelach. Dyskoteki i kluby mają być otwarte dla osób, które wyzdrowiały i zostały zaszczepione i dodatkowo są przetestowane lub zaszczepione szczepionką przypominającą (zasada 2G-Plus).

W trzecim etapie od 20 marca mogą zostać zniesione "wszystkie daleko idące środki ochronne". Wtedy mogą zostać zniesione regulacje związane z home office. Pracodawcy mają jednak mieć możliwość dalszego oferowania pracy w domu w porozumieniu z pracownikami.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz