Partnerzy portalu
Olga Semeniuk dementuje informacje, że lockdown potrwa do kwietnia Olga Semeniuk dementuje informacje, że lockdown potrwa do kwietnia / fot. PTWP

Olga Semeniuk dementuje informacje, że lockdown potrwa do kwietnia

Autor: tvp.info Data: 13 stycznia 2021 09:35

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z tvp.info zdementowała informacje, że lockdown może potrwać do kwietnia, odnosząc się tym samym do wypowiedzi Adama Ringera. Z kolei prezes Green Caffe Nero powiedział wcześniej, powołując się na słowa Semeniuk, że gastronomia nie ma co liczyć na wcześniejsze otwarcie niż wiosną.

- Byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero.

Z kolei wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z tvp.info odwołując się do wypowiedzi Adama Ringera, powiedziała, że w trakcie spotkania nie padły żadne terminy odnoszące się do luzowania obostrzeń.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– W kontekście wypowiedzi pana Adama Ringera nie do końca rozumiem jego przesłanie i to, o co mu chodziło – poza tym, żeby uzewnętrznić moje nazwisko i prowadzone przez nasz resort konsultacje. Słowa szefa Green Caffe Nero są „nieuzasadnione” oraz powodują „niepotrzebny chaos” – powiedziała Semeniuk. 

– Wielokrotnie podkreślałam na spotkaniu, że decyzje, kiedy cokolwiek będzie odmrażane, podejmuje Rada Ministrów i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w oparciu o analizy Rady Epidemiologicznej – dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz