Partnerzy portalu
Opole chce zwolnić gastronomię z opłat za koncesję Opole zwolni gastronomię z opłat za koncesję?/ fot. shutterstock

Opole chce zwolnić gastronomię z opłat za koncesję

Autor: PAP Data: 04 lutego 2021 15:56

Radny miejskiego klubu radnych PiS w Opolu Sławomir Batko skierował do prezydenta miasta wniosek ws. możliwości zwolnienia właścicieli lokali gastronomicznych z opłat za koncesję na alkohol w 2021 r. Prezydent poparł propozycję radnego na swoim profilu na Facebooku.

W środę Sławomir Batko z klubu radnych PiS w opolskiej radzie miasta wysłał do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego wniosek o rozpatrzenie możliwości zwolnienia restauratorów, którzy z powodu pandemii nie mogą prowadzić normalnej działalności, z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu.

W czwartek na swoim profilu prezydent Wiśniewski napisał: "Pomagamy opolskiej gastronomii. ZWALNIAMY z opłat za KONCESJE za alkohol za cały 2021 r.! (...)Wniosek o taką pomoc naszym przedsiębiorcom, walczącym o przetrwanie w covidowym chaosie, złożył (...) Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a ja wraz z współpracownikami przygotowałem stosowny projekt uchwały Rady Miasta. Zajmiemy się tą sprawą w ekspresowym tempie, bo zawnioskowałem też do Łukasz Sowada - Przewodniczący Rady Miasta Opola o nadzwyczajną sesję w tej sprawie".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według prezydenta Opola, w przypadku przyjęcia uchwały, miasto nie otrzyma ponad 400 tys. złotych z tytułu koncesji.

W ubiegłym tygodniu, jako pierwszy w województwie opolskim, o przygotowaniu podobnej uchwały poinformował burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski (w ostatniej kadencji poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz