×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
ORZO Wilanów szykuje się do otwarcia. Pod jakim adresem powstaje?
ORZO Wilanów będzie trzecim w Warszawie lokalem tej marki. Fot. ORZO Koneser/Facebook

ORZO Wilanów szykuje się do otwarcia. Pod jakim adresem powstaje?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 02 maja 2023 09:45

Do lokali ORZO w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu dołączy ORZO Wilanów. Lokal powstaje przy Alei Rzeczpospolitej 14. Otwarcie ORZO Wilanów zapowiadane jest na czerwiec 2023 r.

ORZO Wilanów będzie trzecią restauracją miejską pod tym szyldem w Warszawie. Dołączy do lokali przy Placu Konstytucji 5 i Placu Konesera 5. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na Facebooku pojawił się już profil ORZO Wilanów

W lokalach ORZO trwa promocja #Akcja29. To lunche, weekendowe śniadania z espresso oraz flagowe dania za 29zł

Śniadanie w ORZO.

Maciej Żakowski: Goście nie są głupi i nic nie muszą

Maciej Żakowski był naszym gościem w ramach HorecaTrends Talk podczas XV Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie w listopadzie 2022 r.

Spytaliśmy wtedy go o odważne akcje promocyjne, z których słyną restauracje ORZO, których jest współwłaścicielem. Gdy wszyscy podwyższają ceny, ORZO mówi: Niech ceny spadają. Obecnie to lunch za 29 zł. W ramach #Akcja29zł w godzinach lunchowych, gościom oferuje się w tej cenie wszystkie burgery, pizze, pasty, sałatki. Skąd ten pomysł? Czy to się opłaca?

Maciej Żakowski wskazał wtedy, że jednym z dwóch krytycznych dla niego elementów w myśleniu pricenigowym jest budżet.

- W odróżnieniu od części rynku uważamy, że goście nie muszą zrozumieć pizzy za 50 zł, nie muszą zaakceptować makaronu za 70 zł, nie muszą kupić piwa za 25 zł. Mogą kupić jedno zamiast trzech, wcale nie muszą brać przystawki. (…) to że zrobimy pizzę za 60 zł, bo tak nam wychodzi z food costu, to nie znaczy, że  – i to jest cytat - ‘’goście to muszą zaakceptować’’. Goście nic nie muszą, nie muszą akceptować wysokich cen - mówił restaurator.

Dodał, że jako restaurator ma badania, w których dniach tygodnia goście przychodzą do restauracji i jakie mają założenia finansowe.

- Ważne jest, żeby do tego koszyka zakupowego, który już jest w ich głowie policzony włożyć jak najwięcej, aby do nas wrócili. To jest trochę taka tajemnica poliszynela, że goście patrzą na menu od prawej strony – od cen, nie od lewej od nazw dań. Liczą sobie w głowie, ile wydadzą. To jest ten paradoks piwa, czy lepiej sprzedać dwa piwa po 15 zł mając po 10 zł na sztuce, czy lepiej jedno za 25 zł, czy może trzy za 15 zł. W jaki sposób te marże policzyć - wskazywał Żakowski.

Czytaj więcej Menu nie jest czymś zadanym, można wycofać danie z drogim produktem

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz