Otwarto kolejną restaurację Tel Aviv w Warszawiemowianamiescie.pl / horecatrends.pl - 10 sierpnia 2020 11:31


Restauracja Tel Aviv zadebiutowała na warszawskiej Saskiej Kępie przy ulicy Zwycięzców 21 - podaje portal mowianamiescie.pl. Jak informuje Malka Kafka na Linkedin, to już ósma lokalizacja sieci. Tej jesieni zostaną otwarte w modelu franczyzowym dwie pełnometrażowe restauracje - w Gdyni i w Poznaniu.

Kolejna restauracja w kultowej lokalizacji to przede wszystkim miejsce, które ma na celu oddanie miejskiego klimatu Tel Avivu – również na talerzu, o co dba szefowa kuchni, Laura Monti

Pierwsza restauracja pod szyldem Tel Aviv pojawiła się 10 lat temu na ulicy Poznańskiej jako jeden z pierwszych wege lokali w Polsce i w kilka lat stała się jednym z najpopularniejszych miejsc na gastronomicznej mapie stolicy.
 
Warszawski Tel Aviv został również jednym z prekursorów popularności hummusu, pierwszy sprowadził do Polski szakszukę i odczarował idę falafela jako kotleta w całodobowym kebabie, co również przełożyło się na niezwykłą popularność lokalu. W 2017 roku zaczęły otwierać się kolejne restauracje pod szyldem Tel Aviv Urban Food – na Żoliborzu, na alei Niepodległości, w Hali Gwardii, na przylądku Miami Wars oraz na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, w Elektrowni Powiśle. Lokal na Saskiej Kępie jest ósmą restauracją w gastronomicznym portfolio Malki Kafki i Marcina Gilowskiego.