×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PEDET. We Wrocławiu otworzy się nowy koncept gastronomiczny
Neon z logo Pedet nawiązuje do historycznej nazwy Renomy - Powszechnego Domu Towarowego. Fot. Materiały prasowe

PEDET. We Wrocławiu otworzy się nowy koncept gastronomiczny

Autor: Katarzyna Gubała Data: 30 stycznia 2023 11:20

Już jesienią 2023 r. we wrocławskim Domu Handlowym Renoma otworzy się Pedet, nowa strefa gastronomiczno-kulturalna inspirowana ideą food hali.

W Pedecie historia Renomy połączy się z nowoczesnym podejściem do najnowszych trendów w handlu i gastronomii. Będzie to miejsce inspirowane tym, co najlepsze w tak modnych i popularnych obecnie food halach, w których Globalworth jako właściciel i zarządca warszawskiej Hali Koszyki ma wieloletnie doświadczenie - czytamy w informacji prasowej. 

Pedet będzie lokalem na 240 miejsc

Pedet oferujący ponad 240 miejsc siedzących będzie miejscem idealnym zarówno na lunch, spotkanie biznesowe, kolację w gronie znajomych czy rozrywkowy wieczór w artystycznej atmosferze.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W planach są również cykliczne wydarzenia kulturalne: spektakle, recitale, wernisaże czy koncerty. Niektóre z nich swoim charakterem odwoływać się będą do atmosfery miejsca, czyli historii Renomy. Ponadczasowy design będzie się przeplatał się z elementami modernizmu tej wrocławskiej ikony modernizmu, nawiązującego do stylistyki oryginalnego, przedwojennego stylu art deco.

W efekcie prowadzonej metamorfozy Renomy powstaną dwie strefy restauracyjne, które udostępnią ofertę gastronomiczną: od strony Placu Kościuszki oraz od strony Placu Czystego wraz z zewnętrznymi ogródkami restauracyjnymi.

Siedem konceptów gastronomicznych

Pedet będzie podzielony na strefy, w których znajdzie się siedem unikatowych konceptów gastronomicznych. Będzie zaproszeniem do podróży po odległych zakątkach świata, jak również świetna okazja do skosztowania regionalnych specjałów w zaskakujących wariantach. Wszystko to za sprawą wrocławskich formatów kulinarnych oraz nowych projektów gastronomicznych.

Centrum tej przestrzeni będzie Bar Pedet oraz scena przeznaczona na eventy, muzykę na żywo, stanowisko DJ-a, koncerty, czy projekty kulturalno-artystyczne. Do poszukujących różnorodnych doznań smakowych, jak i artystycznych. 

- Tworzymy przestrzeń, która zapewni gościom kulinarną podróż po kuchniach świata oraz ciekawe doznania kulturalno-artystyczne. W aranżacji wnętrz wykorzystaliśmy nawiązania do epoki modernizmu, a charakterystycznym elementem tego miejsca będzie wystrój, który na nowo interpretuje połączenie stylu art-deco i elegancji Renomy. Uwagę każdego gościa z pewnością przykuje neon z logo Pedet nawiązujący do historycznej nazwy Renomy - Powszechnego Domu Towarowego - mówi Weronika Maria Kuna, Asset Management and Leasing Manager, Globalworth Poland.  

Pedet - skąd ta nazwa?

Nazwa Pedet, jak można się domyślać, komunikuje wrocławianom odwołanie do wieloletniej historii Powszechnego Tomu Towarowego, który w powojennym Wrocławiu był przez dekady symbolem wielkomiejskiego handlu, na długo przed erą galerii handlowych. To w połączeniu z prowadzoną metamorfozą Renomy sprawia, że oferta Pedetu Renoma cieszy się zainteresowaniem najemców gastronomicznych. Prowadzone są zaawansowane rozmowy dotyczące wynajmu powierzchni, o ich finalizacji i szczegółach inwestor będzie informował już wkrótce.

- Strefa food hall Pedetu Renoma to przemyślana koncepcja, opracowana zgodnie z aktualnymi trendami. Mowa tu nie tylko o wystroju wnętrz, ale również o funkcjonalności i potrzebach klientów. Miejsce to bez wątpienia wyróżni się nie tylko unikatową ofertą restauracyjną i eventową, ale także otwarciem na Plac Czysty, gdzie powstanie strefa z zewnętrznymi ogródkami - informuje Paweł Konarski, Portfolio Gastronomy & Entertainment Manager, Globalworth Poland.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz