×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Plac Zbawiciela deptakiem z ogródkami restauracyjnymi?
Plac Zbawiciela deptakiem z ogródkami restauracyjnymi?; wizualizacja Miasto Jest Nasze

Plac Zbawiciela deptakiem z ogródkami restauracyjnymi?

Autor: horecatrends.pl/TVN Data: 11 maja 2021 14:06

Warszawa może mieć nowy deptak z ogródkami restauracyjnymi. Aktywiści Miasto Jest Nasze proponują, by w taką przestrzeń zamienić kultowy Plac Zbawiciela.

Na wtorkowej konferencji prasowej pod hasłem #WolnyZbawix aktywiści z Miasto Jest Nasze przypominali, że ich ubiegłoroczny pomysł, by plac Zbawiciela stał się wielką kawiarnią na świeżym powietrzu, miasto zrealizowało tylko częściowo.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Proponujemy przekształcenie całego odcinka Marszałkowskiej między placem Unii Lubelskiej a placem Konstytucji w wielką strefę pieszo rowerową. Odzyskaną przestrzeń oddamy ludziom - warszawiakom i turystom. Restauracje i bary będą mogły wystawić na jezdnię stoliki, pojawią się food trucki - wyliczyli.

MJN zakłada, że przy stolikach będzie można nie tylko jeść i spotykać się ze znajomymi, ale także pracować zdalnie. Ofertę gastronomiczną mogą uzupełnić stanowiska dla lokalnych rzemieślników oraz plenerowe zajęcia, koncerty, spotkania na wolnym powietrzu, galerie uliczne. - Jest też miejsce na handel - w Śródmieściu Południowym nie ma hali targowej. Na Marszałkowskiej można więc zorganizować sobotnie targi, tak jak się to dzieje w wielu miastach na świecie - zaproponowali.

Więcej na tvnwarszawa.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz