Partnerzy portalu
Plantacja marihuany w piwnicy restauracji na Kaszubach W piwnicy restauracji na Kaszubach znaleziono profesjonalną plantację marihuany; fot. shutterstock

Plantacja marihuany w piwnicy restauracji na Kaszubach

Autor: PAP Data: 07 marca 2020 15:09

Nie mniej niż trzy lata więzienia grożą 52-letniemu mężczyźnie, który w piwnicy restauracji w Sycowej Hucie na Kaszubach (woj. pomorskie) urządził profesjonalną plantację marihuany. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że "Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie zakończyła aktem oskarżenia postępowanie w sprawie uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzania środków odurzających w znacznej ilości".

W sierpniu ubiegłego roku policjanci dostali informację, że w restauracji w Sycowej Hucie pod Kościerzyną może być hodowana marihuana. Funkcjonariusze przeszukali lokal i w piwnicy odkryli profesjonalną hodowlę konopi. Uprawę przygotowano profesjonalnie. Miała specjalny system nawadniający, oświetlający i odpowiednią wentylację.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze policji ujawnili i zabezpieczyli łącznie 134 krzewy konopi innych niż włókniste, 15 gałęzi konopi i fragmenty roślin oraz przedmioty służące do jej uprawy" - powiedziała prokurator Wawryniuk.

O uprawę konopi oskarżono 52-letniego mieszkańca gminy Przywidz, który dzierżawił lokal.

"Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - uprawiania konopi innych niż włókniste oraz wytworzenia w wyniku tej uprawy znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania urządzenia do mechanicznej obróbki materiału roślinnego służącego do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających" - dodała Wawryniuk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do uprawy konopi. Zaprzeczył, aby wytwarzał środki odurzające. Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz