Partnerzy portalu
Po lockdownie w Anglii znowu mogą działać puby, bary i restauracje Po lockdownie w Anglii znowu mogą działać puby, bary i restauracje, fot. unsplash

Po lockdownie w Anglii znowu mogą działać puby, bary i restauracje

Autor: PAP Data: 02 grudnia 2020 11:01

Brytyjska Izba Gmin poparła we wtorek wieczorem powrót po zakończeniu lockdownu w Anglii do trzystopniowej skali restrykcji regionalnych. Wejdzie ona w życie o północy z wtorku na środę. Znowu będą mogły działać puby, bary i restauracje.

O północy z wtorku na środę przestanie obowiązywać zalecenie pozostawania w domach, a ludzie będą mogli je opuszczać z dowolnego powodu i spotykać się z więcej niż jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego. Od środy otwarte mogą być wszystkie sklepy, a nie tylko te sprzedające towary pierwszej potrzeby, jak to jest obecnie, punkty usługowe, w tym fryzjerzy i salony kosmetyczne, a także siłownie i obiekty rekreacyjne. Znowu będą mogły działać puby, bary i restauracje, na dodatek ich godzina zamknięcia została przesunięta z 22 na 23, a godzina ostatniego zamówienia - na 22.

Ale stopień poluzowania restrykcji zależy od poziomu, na którym są poszczególne części kraju. Na poziomie pierwszym ludzie będą zachęcani do pracy z domu, o ile jest to możliwe, a maksymalna liczebność zgromadzeń, zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w zamkniętych pomieszczeniach, wynosić będzie sześć osób. Na poziomie drugim "reguła sześciu" obowiązywać będzie na zewnątrz, ale nadal pozostanie w mocy zakaz spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego, a puby i bary mogą być otwarte, jeśli alkohol podawany będzie wraz ze znaczącymi posiłkami.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast na poziomie trzecim spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych nadal będzie zabronione w pomieszczeniach zamkniętych i w części otwartych przestrzeni, a wszystkie puby, bary i restauracje mogą działać tylko w systemie na wynos i z dostawą. Zamknięte pozostaną także hotele i miejsca rozrywki w pomieszczeniach zamkniętych. Wszystkie rozgrywki sportowe i imprezy kulturalne nadal muszą się odbywać bez udziału widzów.

Restrykcje na wszystkich poziomach zostaną poluzowane na okres pięciu dni z powodu świat Bożego Narodzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz