Partnerzy portalu
Po otwarciu gastronomii 65 proc. Polaków planuje odwiedzić restauracje 73 proc. Polaków od początku maja odwiedziło już centrum handlowe. Czekają teraz na gastronomię. Wizytę taką ma w planach 65 proc. / fot. unsplash

Po otwarciu gastronomii 65 proc. Polaków planuje odwiedzić restauracje

Autor: PAP/Rzeczpospolita Data: 28 maja 2021 08:37

73 proc. Polaków od początku maja odwiedziło już centrum handlowe. Czekają teraz na gastronomię. Wizytę taką ma w planach 65 proc. - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Polacy z impetem zaczęli odrabiać konsumpcyjne zaległości związane z długimi lockdownami. Do centrów handlowych, które ponownie ruszyły ze wszystkimi sklepami 4 maja, już zdążyło się wybrać 73 proc. - wynika z badania IQS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Gazeta zwraca uwagę, że wśród mieszkańców dużych miast wynik wynosi aż 82 proc.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z badania IQS wynika również, że także gastronomia może spodziewać się od piątku tłumów, kiedy to ponownie możliwe będzie zjedzenie posiłku przy stoliku w sali.

"Widać to było już po uruchomieniu obsługi w ogródkach dwa tygodnie temu, z czego już skorzystało 36 proc. badanych. Jednak to dopiero początek otwierania sektora po niemal siedmiu miesiącach obsługi tylko na wynos lub z dostawą" - podkreśla "Rz" i dodaje, że po otwarciu gastronomii 65 proc. Polaków planuje skorzystać stacjonarnie z tej oferty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz