×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polacy piją coraz więcej kawy
W Polsce miesięcznie zamawiamy około 18 000 kubków kawy/ fot. Shutterstock

Polacy piją coraz więcej kawy

Autor: www.horecatrends.pl Data: 29 września 2021 13:40 | Aktualizacja: 29 września 2021 14:34

Jak podaje Glovo, w porównaniu do zeszłego roku, ich platforma w Polsce odnotowała 30 proc. wzrost zamówień kawy. Jakie preferencje dominują?

Miejscy kurierzy Glovo najczęściej dostarczają kawę w Barcelonie. Drugie miejsce na podium zajmuje Warszawa. Jak podaje firma, w porównaniu do zeszłego roku, platforma w Polsce odnotowała już 30 Proc. wzrost zamówień kawy. Z kolei według danych JOKR, warszawiacy kupują głównie kawę ziarnistą (45 proc.) oraz mieloną (27 proc.), a w następnej kolejności rozpuszczalną (19,5 proc.) oraz w kapsułkach (4,5 proc.).

 Z danych JOKR wynika, że warszawiacy cenią smak kawy od znanych marek, ale rosnącą popularnością cieszą się również te od lokalnych wytwórni rzemieślniczych – takich jak Praska Palarnia Kawy (18 proc. wśród kaw ziarnistych). Klienci JOKR z Woli, Gocławia i Grochowa częściej niż inni kupują kawę w kapsułkach, w Śródmieściu i na Słodowcu - kawę sypaną, podczas gdy kawa ziarnista to domena dzielnic z dużą liczbą biur, takich jak Wola czy Służewiec.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei dane dane Glovo pokazują, Polacy najchętniej wybierają kawę latte, ice latte, a dopiero potem kawę z mlekiem lub klasyczną czarna.

Gdzie pije się najwięcej kawy na świecie?

Przez ostatni miesiąc globalnie w Glovo kawa została zamówiona przez aplikację ponad 77 000 razy. Największymi kawoszami w 2019 roku byli Gwatemalczycy, w zeszłym roku tytuł ten należał do Hiszpanów i Włochów.

W Polsce miesięcznie zamawiamy w ten sposób około 18 000 kubków, a z roku na rok ta liczba rośnie. W porównaniu do zeszłego roku, platforma odnotowała już 30 proc. wzrost zainteresowania tym napojem, a mamy dopiero wrzesień.

Kawę najchętniej zamawiają ją mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia pomiędzy 8:00 a 10:00 rano, później z godziny na godzinę zainteresowanie nią maleje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz