Partnerzy portalu
Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w PiwPaw Parkingowa Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w PiwPaw Parkingowa / fot. screen z filmu z facebook.com/piwpawsklep

Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w PiwPaw Parkingowa

Autor: PAP Data: 05 marca 2021 10:27

Policjanci, którzy poczatkowo jedynie asystowali w czwartkowej akcji KAS i sanepidu w klubie przy ul. Parkingowej podjęli interwencję i zabezpieczyli cały znajdujący się w lokalu alkohol - wynika z informacji przekazanych PAP przez rzecznika śródmiejskiej policji podinsp. Roberta Szumiatę.

W czwartek wieczorem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i pracownicy sanepidu przeprowadzili interwencję w znanym stołecznym lokal przy ul. Parkingowej. W lokalu działającym jako Warszawskie Muzeum Kapsli policjanci zabezpieczyli cały alkohol. Wylegitymowano łącznie 53 znajdujące się w klubie osoby.

Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika śródmiejskiej policji podinsp. Roberta Szumiatę wynika, że podczas czwartkowej akcji swoje czynności w klubie przy Parkingowej prowadziły początkowo KAS i sanepid.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Asystowaliśmy przy czynnościach tych służb, ale jednocześnie podjęliśmy interwencję we własnym zakresie, gdyż podejrzewaliśmy, że w lokalu sprzedawany jest alkohol bez wymaganych koncesji i faktycznie okazało się, że właściciel sprzedawał alkohol niezgodnie z warunkami zezwolenia" - przekazał Szumiata.

Policjant dodał, że właściciel lokalu na sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych w ogóle nie posiadał zezwolenia, zaś koncesja na piwo nie była opłacona.

"Na potrzeby postępowania zabezpieczyliśmy cały alkohol, który był w lokalu. O tym co dalej stanie się z tym alkoholem zdecyduje sąd. Będziemy prowadzić czynności w kierunku art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości" - powiedział.

Rzecznik śródmiejskiej komendy dodał, że policjanci wylegitymowali wszystkie osoby przebywające w lokalu włącznie z obsługą - razem 53 osoby. Akcja służb w lokalu przy parkingowej trwała od godz. 18 do 21.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami epidemiologicznymi w całej Polsce obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej gastronomii - możliwe jest oferowanie posiłków na wynos oraz w dowozie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz