Partnerzy portalu
Północne wybrzeże Costa Blanca – śródziemnomorska gastronomia z gwiazdką Michelin Śródziemnomorska gastronomia z gwiazdką Michelin; fot. mat. pras.

Północne wybrzeże Costa Blanca – śródziemnomorska gastronomia z gwiazdką Michelin

Autor: oprac.AW Data: 01 czerwca 2022 11:31

Polscy obywatele nadal wybierają plaże regionu Walencji jako główny cel turystyczny, mieszkaniowy, a także gastronomiczny. Według danych oferowanych przez Urząd statystyczny prowincji Alicante w momencie dokonywania wyboru miejsca zamieszkania turyści wybierają północne wybrzeże Costa Blanca, wyróżniając miejscowości, takie jak, Calpe lub Dénia, spośród innych na wybrzeżu. Dokładnie w Dénia, miejscowości rybackiej o kluczowym znaczeniu na hiszpańskiej mapie, znajduje się jedna z najbardziej uznanych restauracji świata, która posiada aż trzy gwiazdki Michelina.

Północne wybrzeże Costa Blanca

W Dénia, miejscowości rybackiej o kluczowym znaczeniu na hiszpańskiej mapie, znajduje się jedna z najbardziej uznanych restauracji świata, która posiada aż trzy gwiazdki Michelina.

Polska społeczność znana jest z zamiłowania do gastronomii i wysokich temperatur. Dlatego nie przez przypadek tylko w prowincji Alicante usytuowanych jest 9 z 20 lokali z gwiazdką Michelina zlokalizowanych na tych śródziemnomorskich plażach – restauracji odwiedzanych przez obywateli polskich i europejskich podczas wszystkich miesięcy w roku. W ten sposób 20 restauracji Michelina w okolicy łączy dania o historycznym pochodzeniu z najnowocześniejszą awangardą.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Te typowe potrawy wykonane z lokalnych składników najwyższej jakości (sezonowych warzyw, wszelkiego rodzaju ryżu lub mięsa, między innymi takiego jak królik i baranina), sprawiają że północne wybrzeże Costa Blanca staje się śródziemnomorską enklawą-punktem odniesienia w branży kulinarnej.

Turystyka winiarska

Według danych oferowanych przez Agencję konkurencyjności firm (Agecia para la Competividad de la Empresa),wzrost spożycia wina wśród Polaków jest ewidentny. Region autonomiczny Walencji, gdzie znajduje się północne wybrzeże Costa Blanca, oferuje wieloletnie dziedzictwo związane z tradycją winiarską.

Wybrzeże Alicante oferuje doskonałą ofertę win z oznaczeniem Denominación de Origen (również typu Moscatel i słodkich likierów), które można łączyć z dużą różnorodnością dań tradycyjnych, takich jak Arròs al forn, paella z owocami morza lub kurczakiem i królikiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz