×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polskie Skarby Kulinarne: Restauracja Da Vinci najlepsza w Świętokrzyskiem i druga w Polsce
Restauracja Da Vinci w Podzamczu najlepsza w Świętokrzyskiem i druga w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Restaurację 2023 organizowanym przez festiwal Polskie Skarby Kulinarne. /fot. Facebook

Polskie Skarby Kulinarne: Restauracja Da Vinci najlepsza w Świętokrzyskiem i druga w Polsce

Autor: www.horecatrends.pl Data: 28 lutego 2023 14:23

Restauracja Da Vinci, zlokalizowana w Podzamczu Chęcińskim, zajęła pierwsze miejsce w regionie świętokrzyskim i drugie w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Restaurację 2023 organizowanym przez festiwal Polskie Skarby Kulinarne.

Polskie Skarby Kulinarne: Restauracja Da Vinci w Podzamczu najlepsza w Świętokrzyskiem i druga w Polsce

Restauracja Da Vinci otrzymała 1065 głosów i zajęła tym samym drugie miejsce w kraju oraz pierwsze w regionie. To jedyny świętokrzyski lokal, który zakwalifikował się ze względu na liczbę głosów.

- To bardzo duże wyróżnienie, ponieważ festiwal Polskie Skarby Kulinarne jest ogólnopolski i trwa już od wielu lat ciesząc się renomą. Jest nam niezmiernie miło, że nasi konsumenci nas docenili. Ponad 1000 głosów to liczba oszałamiająca, zwłaszcza, że żadna inna restauracja w Kielcach czy Świętokrzyskiem nie uzyskała więcej niż 100 głosów – mówi Renata Kamienik, właścicielka restauracji Da Vinci.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kuchnia polska to znak rozpoznawczy restauracji Da Vinci. - Festiwal brał pod uwagę właśnie dania kuchni polskiej. W naszej karcie jest kilka takich pozycji, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród gości. To między innymi śledź marynowany w soku z buraków z sałatką z pieczonego selera i ogórka kiszonego, tatar klasyczny z polędwicy wołowej z chipsami z podgardla wędzonego oraz z piklami. Wśród zup proponujemy krem z kiszonej kapusty oraz flaki z boczniaków, a z dań głównych polecamy spróbować długo gotowanej wołowiny z puree chrzanowym i karmelizowanymi marchewkami w sosie demi-glace z gotowanych kości. Daniem, które również skradło serca gości jest sandacz podany na tarcie z pora z sosem limonkowym – wylicza szef kuchni Sebastian Strójwąs.

Oprócz kuchni polskiej Da Vinci serwuje również dania śródziemnomorskie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz