×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Popeyes - wiadomo, gdzie powstanie pierwsza restauracja tej sieci w Polsce
Popeyes zadebiutuje w Polsce we Wrocławiu. Fot. Popeyes Polska/Facebook

Popeyes - wiadomo, gdzie powstanie pierwsza restauracja tej sieci w Polsce

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 15 lutego 2023 09:20

Pierwsza polska restauracja sieci Popeyes ruszy w centrum Wrocławia. Popeye Polska rozpoczęła już rekrutację do tego lokalu - podaje portal dlahandlu.pl.

Z informacji dlahandlu.pl wynika, że pierwsze lokale powstaną w w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie i Słupsku. 

Pierwszy Popeyes powstanie we Wrocławiu

Popeyes powstało na przedmieściach Orleanu w 1972 r, kiedy Alvin C. Copeland Senior otworzył ‘’Chicken on the Run’’, gdzie serwował tradycyjnego smażonego kurczaka z Południa. Po kilku miesiącach zmienił nazwę restauracji na ‘’Popeyes’’ oraz produkt - zaczął sprzedawać pikantnego kurczaka po nowoorleańsku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rok 2021 Popeyes świętował otwarcie 208 nowych restauracji - łącznie ponad 3000 restauracji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2022 r. kurczaka z Popeyes można było zjeść w ponad 3700 lokalizacjach na całym świecie. 

Czytaj więcej Popeyes z pikantnym kurczakiem w Polsce otworzy się w trzech wielkich miastach

2023 to rok wejścia Popeyes na nowe rynki w Europie. Za rozwój nowej sieci w Polsce odpowiada spółka Rex Concepts. Jej prezesem jest Jerzy Tymofiejew, który wcześniej kierował działem inwestycji w Netto Polska. W trzech krajach: Polsce, Czechach i w Rumunii w ciągu 10 lat ma zostać otwartych ponad 600 restauracji Burger King i Popeyes.

Popeyes rekrutuje pracowników

Sieć Popeyes nie ujawnia kwot, jakie zaoferuje pracownikom. Kierownikowi restauracji proponuje m.in.: stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - pierwsza umowa na okres 12 miesięcy; miesięczny system premiowy; prywatna opieka medyczna na preferencyjnych warunkach.

Serwis dlahandlu.pl dla porównania podaje zarobki w sieci Burger King. Wynagrodzenie pracownika restauracji Burger King w Bielsku-Białej wynosi 23zł/godz. brutto plus dodatki, a kierownika zmiany - 4400 zł plus dodatki. 
Pracownik restauracji Burger King Gdańsku ma szansę na 3300 zł (przy przepracowaniu min. 168 godz. na umowę zlecenie) plus  dodatki do 500 zł, zaś młodszy kierownik zmiany na 3450 zł plus dodatki.

Pracownik restauracji Burger King we Wrocławiu może liczyć na 3300 zł plus dodatki do 500 zł, natomiast zastępca kierownika restauracji na 4 600 zł miesięcznie brutto.

Czytaj też Najgorętsze debiuty 2023 r. Na które marki czekają konsumenci?

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz