Partnerzy portalu
Popeyes z pikantnym kurczakiem w Polsce otworzy się w trzech wielkich miastach. Na początek...
Popeyes planuje otwarcie 600 restauracji w Polsce i Czechach w ciągu 10 najbliższych lat.

Popeyes z pikantnym kurczakiem w Polsce otworzy się w trzech wielkich miastach. Na początek...

Autor: Katarzyna Gubała Data: 15 stycznia 2023 10:00

McDonald's i KFC będzie miał w Polsce i Czechach sporą konkurencję. Popeyes otworzy 600 restauracji w tych krajach. Zacznie już w 2023 r. Pierwsze Popeyes w Polsce mają powstać w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

Popeyes od 50 lat karmi pikantnym kurczakiem po nowoorleańsku

Jak powstało Popeyes? W Arabi w przedmieściach Orleanu w 1972 roku Alvin C. Copeland Senior otworzył ‘’Chicken on the Run’’, gdzie serwował tradycyjnego smażonego kurczaka z Południa. Po kilku miesiącach zmienił nazwę restauracji na ‘’Popeyes’’ oraz produkt – zaczął sprzedawać pikantnego kurczaka po nowoorleańsku.

Pierwsza franczyza Popeyes powstała w Luizjanie w 1976 r. Kolejne lata to rozwój sieci - w 1985 roku Popeyes otworzył swoją 500. restaurację. Powstała ona w Landover w stanie Maryland. Popeyes staje się trzecią siecią szybkiej obsługi kurczaków pod względem liczby jednostek.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 1992 r. powstaje America's Favorite Chicken Company (znana również jako AFC Enterprises, Inc.), która kupuje zarówno Popeyes, jak i Church's Chicken®. W 1999 r. Popeyes po raz pierwszy przekracza miliard dolarów sprzedaży.

Ponad 3700 Popeyes na całym świecie

Przez kolejne lata Popeyes wprowadza nowe produkty, które znajdują uznanie gości i rynku fast food: Wicked Chicken, Lousisiana Leaux, Cajum Surtf&Turf, Red Stick Chicken i Bonafide Big Box. W 2019 r. Popeyes wprowadza na rynek słynną Chicken Sandwich.

Rok 2021 Popeyes świętował otwarcie 208 nowych restauracji - łącznie ponad 3000 restauracji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W 2022 r. kurczaka z Popeyes można było zjeść w ponad 3700 lokalizacjach na całym świecie. W tym roku pojawiła się również zapowiedź otwarcia 600 restauracji Popeyes w Polsce i Czechach. Pierwsze otwarcia zaplanowane są już na 2023 r.

Pierwsze Popeyes w dużych miastach – w Warszawie i…

Według dlahandlu.pl pierwsze Popeyes w Polsce powstaną w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, a za rozwój nowej sieci w Polsce odpowiada spółka Rex Concepts. Jej prezesem jest Jerzy Tymofiejew, który wcześniej kierował działem inwestycji w Netto Polska. Tymofiejew zanim przeszedł do Netto przez 7 lat był związany z AmRest Polska, m.in. jako dyrektor rozwoju. Manager ma też kilkuletnie doświadczenie w Lidl Polska.

Dyrektorem marketingu Popeyes Polska oraz Popeyes Cesko został Jakub Aleksandrowicz - wcześniej przez 6 lat był szefem marketingu Pasibusa.

Co zjemy w Popeyes? Ile kosztują dania z kurczaka?

Kultowym daniem w Popeyes jest Chicken Sandwich. Z cennika sieci Popeyes w Wielkiej Brytanii wynika, że przykładowe dania oferowano w następujących cenach:

Chicken Sandwich Solo - £5.50 czyli ok. 30 zł

The Chicken Sandwich Solo - £7.99 ok. 43 zł

Creole Red Bean Vegan Sandwich Solo - plant-based - £6.50 czyli ok. 35 zł.

Popeyes menu.

Czytaj też Popeyes otworzy restauracje w Polsce. Co tam zjemy?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz