Partnerzy portalu
Posiłki bez dystansu społecznego - testy w Barcelonie Testy spożywania posiłków bez zachowania dystansu społecznego w Barcelonie; fot. unsplash

Posiłki bez dystansu społecznego - testy w Barcelonie

Autor: PAP Data: 18 maja 2021 12:20

Władze miejskie Barcelony zgodziły się na uruchomienie w maju testowego programu spożywania posiłków bez zachowania dystansu społecznego. Władze stolicy Katalonii zgodziły się również wesprzeć finansowo to pilotażowe wydarzenie.

  • 2000 klientów na terenie 20 placówek gastronomicznych Barcelony weźmie udział  w testach spożywania posiłków bez zachowania dystansu społecznego
  • Po zakończeniu testu uczestnicy akcji będą przez około dwa tygodnie monitorowani przez służby medyczne, aby wykazać czy doszło u nich do zakażenia koronawirusem
  • Wpuszczane do objętych akcją placówek gastronomicznych będą osoby, które przedstawią zaświadczenie, że zostały zaszczepione lub mają negatywny test na Covid-19.

Jak podało we wtorek radio RAC1, środki finansowe na rozwijanie do czerwca nowej inicjatywy przekaże jej organizatorom również rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii.

W tym tygodniu władze Barcelony ogłoszą dokładny termin pilotażowego projektu, w którym weźmie udział 2000 klientów na terenie 20 placówek gastronomicznych katalońskiej stolicy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Reprezentujący kataloński sektor gastronomiczny Albert Raurich wyjaśnił, że po zakończeniu testu uczestnicy akcji będą przez około dwa tygodnie "monitorowani przez służby medyczne, aby wykazać czy doszło u nich do zakażenia koronawirusem".

"Lokale te będą w pełni bezpieczne, gdyż zapewnimy w nich odpowiednią wentylację pomieszczeń" - zapewnił Raurich.

Wyjaśnił, że wpuszczane do objętych akcją placówek gastronomicznych będą osoby, które przedstawią zaświadczenie, że zostały zaszczepione lub mają negatywny test na Covid-19.

Barcelona będzie drugim miastem Katalonii, w którym testowane będzie spożywanie posiłków bez dystansu społecznego. Od końca kwietnia podobny projekt rozwijany jest w sześciu restauracjach Gerony. Czas pracy tych lokali został wydłużony, a restrykcje sanitarne ograniczone do minimum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz