Powstała pierwsza na świecie pizzeria obsługiwana przez robota Maszyna potrafi przyrządzić 80 pizz na godzinę

Powstała pierwsza na świecie pizzeria obsługiwana przez robota

Autor: PAP Data: 12 lipca 2021 19:21

W Paryżu otwarto pierwszą na świecie pizzerię, w której można zjeść pizzę w pełni przygotowaną przez robota - poinformowały francuskie media. Po zamówieniu w samoobsługowej kasie pizzerii Pazzi w ciągu pięciu minut na oczach klienta robot przygotowuje placek z wybranymi przez klienta składnikami.

Robot o wielu ramionach samodzielnie rozkłada ciasto, nakłada sos pomidorowy i dodaje wybrane składniki, by następnie umieścić pizzę w piekarniku, a po upieczeniu zapakować ją do tekturowego pudełka i podać klientowi.

Maszyna potrafi przyrządzić 80 pizz na godzinę, a ceny w lokalu wynoszą od 7 do 13,6 euro. W lokalu pracownicy odpowiadają jedynie za utrzymanie stolików w czystości oraz rozmowę z klientami.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W podobne roboty do automatycznego przygotowywania posiłków inwestuje się w Stanach Zjednoczonych. W San Francisco przez dwa lata, do czerwca 2020 roku, działała restauracja z hamburgerami, w której kanapki przygotowywał właśnie robot.

W Szwecji z kolei start-up BonBot pracuje nad robotem przygotowującym i serwującym samodzielnie lody, a inna francuska firma niedawno testowała swojego robota do przygotowywania dań na patelni typu wok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz