×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pożar karczmy po Kuchennych Rewolucjach: wstępnie straty to aż 3 mln zł, właściciele założyli zbiórkę
Straty po pożarze karczmy Malinowa Spiżarnia wstępnie oszacowano na ponad 3 mln zł. Fot. mł. bryg. Przemysła Ilczuk/Komenda Miejska PSP w Zamościu

Pożar karczmy po Kuchennych Rewolucjach: wstępnie straty to aż 3 mln zł, właściciele założyli zbiórkę

Autor: Katarzyna Gubała Data: 19 grudnia 2022 11:00

W połowie grudnia spłonęła Malinowa Spiżarnia w Wielączy - karczma, która przeszła ''Kuchenne Rewolucje'' Magdy Gessler. Straty wstępnie oszacowano na ponad 3 mln zł. Właściciel karczmy założył zbiórkę na odbudowę lokalu.

Pożar w Karczmie Malinowa Spiżarnia w miejscowości Wielącza (gmina Szczebrzeszyn) wybuchł w nocy z 14 na 15 grudnia. Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku w pierwszej fazie gaszenia pożaru zaangażowano aż 12 zastępów strażaków. 

W akcji gaszenia pożaru w Karczmie Malinowa Spiżarnia zużyto ok. 350 m3 wody. Działania trwały ponad 9 godzin, a wstępne straty oszacowano na ponad 3 mln złotych. Przyczyny i okoliczności tego pożaru ustala Policja.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Właściciel Malinowej Spiżarni założył zbiórkę na odbudowę karczmy

Dariusz Handiuk, właściciel Karczmy Malinowa Spiżarnia w Wielączy założył na serwisie zbiórkowym zrzutkę na rzecz odbudowania Karczmy.

''Nazywam się Dariusz Handiuk i wraz z moją żoną Dorotą, dziesięć lat temu otworzyliśmy ,,Karczmę Malinowa Spiżarnia”. Niestety w nocy 15 grudnia 2022 roku pożar strawił ją niemal doszczętnie. Mimo ogromnych starań kilkudziesięciu zastępów straży pożarnej szkody są gigantyczne'' - napisał właściciel karczmy, którą strawiły płomienie.

I dodał: ''Ogromną ulgą był dla nas fakt, że nikomu nie stała się żadna krzywda fizyczna i tym staramy się pocieszać. Jednak jest to dla nas ogromnie smutny czas, ponieważ ogień wyrządził nam nie tylko straty materialne, ale odbierając nam karczmę odebrał nam również nasze miejsce na ziemi''. 

Kwotę zbiórki ustalono na 180 000 zł. W poniedziałek (19 grudnia) rano licznik zrzutki pokazywał, że sprawę wsparło 45 osób. Na tę chwilę zebrano 3 654,82 zł. 

Malinowa Spiżarnia po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gessler

Karczma w Wielączy przeszła "Kuchenne Rewolucje'' w 2018 roku. Magda Gessler zmieniła jej nazwę z Karczma „Ordynat” na Karczma Malinowa Spiżarnia. Po ''rewolucjach'' w Karczmie Malinowa Spiżarnia można było zjeść m.in. bażanta, kaczkę, barszcz czerwony z pierożkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz