Poznań: Areszt za rozbój na dostawcy pizzyPAP - 12 grudnia 2020 10:15


Co najmniej trzy lata więzienia grożą 18-latkowi, który w Poznaniu zamiast zapłacić za zamówioną pizzę, odebrał ją dostawcy, grożąc nożem. Napastnik został tymczasowo aresztowany. Był poszukiwany do odbycia kary w zakładzie poprawczym – podała policja.

St. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji poinformowała w piątek, że do napadu doszło 2 grudnia. "Tego dnia do komisariatu Policji na Grunwaldzie przyszedł 56-latek, który zgłosił, że chwilę po północy na ul. Kopanina został zaatakowany nożem przez mężczyznę, któremu dostarczył zamówione jedzenie. Na szczęście poszkodowany nie został ranny" - przekazała.

Opisała, że w momencie, gdy transakcja płatności kartą została odrzucona, odbierający zamówione jedzenie mężczyzna powiedział pokrzywdzonemu, iż zaraz podejdzie jego kolega, który ureguluje rachunek, a sam zamawiający oddalił się, po czym wrócił do 56-latka. "Kiedy dostawca wyszedł z auta, żeby przekazać mu towar, napastnik, trzymając w ręku nóż, zażądał wydania jedzenia" - wskazała policjantka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pokrzywdzony w obawie o własne życie i zdrowie, otworzył bagażnik, oddał jedzenie i odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawę natychmiast zgłosił w komisariacie" - podkreśliła Mróz. Policjanci z poznańskiego Grunwaldu ustalili właściciela telefonu, z którego złożono zamówienie i tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego o rozbój 16-latka.

"Jak się okazało 16-latek nie miał związku z rozbojem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany. Dwa miesiące wcześniej opuścił ośrodek szkolno-wychowawczy i nie powrócił do niego w wyznaczonym terminie" - podała Mróz.

3 grudnia funkcjonariusze ustalili tożsamość i zatrzymali innego mężczyznę - 18-letniego. W jego mieszkaniu znaleziono nóż użyty w czasie rozboju. "Okazało się, że mężczyzna od dwóch miesięcy był poszukiwany do odbycia kary w zakładzie poprawczym w województwie kujawsko-pomorskim za wcześniejsze sprawy kryminalne" - dodała policjantka.

18-latkowi przedstawiono zarzut rozboju. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za rozbój z użyciem noża grozi nie mniej niż trzy lata więzienia.