Partnerzy portalu
Premier: 40 mld zł dla najbardziej dotkniętych drugą falą branż. Wśród nich gastronomia i turystyka Premier: 40 mld zł dla najbardziej dotkniętych drugą falą branż. Wśród nich gastronomia i turystyka, fot. PTWP

Premier: 40 mld zł dla najbardziej dotkniętych drugą falą branż. Wśród nich gastronomia i turystyka

Autor: PAP Data: 26 listopada 2020 13:41

Dla przedsiębiorców blisko 40 branż najbardziej dotkniętych drugą falą pandemii rząd przygotował nowe rozwiązania. Tarcza 2.0 to 35-40 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców, w tym branż takich jak: gastronomia, przewozy, turystyka, a także kultura – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

"Tarcza 2.0 to co najmniej 35 do 40 mld zł, 3 mld zł dla mikrofirm, 5 mld zł dla małych firm; dla średnich i większych to pozostałe 25-27 mld zł" - powiedział premier zapowiadając na konferencji prasowej wdrożenie nowego programu pomocy.

Według niego, dzięki wcześniejszym działaniom "przemysł w Polsce zanotował najlepsze rezultaty w całej UE i to na przestrzeni lat", a "stało się tak dlatego, że zastosowaliśmy instrumenty dobrze przycięte do warunków gospodarki polskiej".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"O ile pierwsza tarcza uratowała gospodarkę w tamtej fali kryzysu (…), dzisiaj patrzymy przede wszystkim na te branże, które są najbardziej dotknięte" - dodał Morawiecki. Powiedział, że chodzi o ok. 40 branż w tym: gastronomię, przewozy, hotelarstwo, turystykę, a także kulturę i rozrywkę.

"Gospodarka i stan epidemii to dwa mechanizmy ze sobą bezpośrednio powiązane. Niestety przed nami kolejne trudne miesiące i nie wiemy dokładnie, kiedy pozbędziemy się epidemii na dobre"- przyznał szef rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz