Partnerzy portalu
Premier UK za paszportami szczepionkowymi w pubach? Paszporty szczepionkowe w brytyjskich pubach?/ fot. shutterstock

Premier UK za paszportami szczepionkowymi w pubach?

Autor: PAP Data: 25 marca 2021 11:01

Puby będą wymagać od klientów dowodów szczepienia - zasugerował brytyjski premier Boris Johnson. Decyzje w sprawie podróży zagranicznych podane będą 5 kwietnia.

Johnson odpowiadał w środę po południu na pytania posłów z komisji łącznikowej Izby Gmin. To jedyna parlamentarna komisja, która może przesłuchiwać szefa rządu, a tworzą ją szefowie wszystkich zwykłych komisji, stąd też zadawane pytania dotyczą bardzo szerokiego spektrum tematów.

Tym, co wzbudziło w ocenie brytyjskich mediów największe kontrowersje, była odpowiedź Johnsona na pytanie o tzw. paszporty szczepionkowe. "Podstawowa idea certyfikatów szczepionkowych nie powinna być nam całkowicie obca" - powiedział, a dopytany, czy zwykli obywatele, idąc np. do pubu też będą ich potrzebować, odparł: "Myślę, że to jest coś, co może zależeć od indywidualnych pubów, od ich właścicieli". Johnson mówił kilka tygodni temu, że rząd rozważa różne możliwości, które umożliwiłyby wznowienie podróży zagranicznych, ale dość kategorycznie wykluczał, by paszporty szczepionkowe mogły być potrzebne, by pójść do pubu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szef rządu był też pytany o to, kiedy będzie zniesiony zakaz wyjazdów zagranicznych i czy możliwe będą w tym roku wakacje za granicą. Według ogłoszonego przez niego przed miesiącem planu, najwcześniejszą możliwą datą ma być 17 maja. Jak powiedział w środę, informacja w tej sprawie zostanie podana 5 kwietnia, czyli o tydzień wcześniej niż dotychczas rząd zapowiadał. Ale jak sugeruje stacja Sky News, przyspieszenie daty wcale nie jest dobrą wiadomością, bo w obecnej sytuacji epidemicznej w kontynentalnej części Europy, to zwiększa prawdopodobieństwo przedłużenia zakazu podróży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz