Partnerzy portalu
Premier: w przyszłym tygodniu przedstawimy, jak może wyglądać funkcjonowanie niektórych branż od 1 lutego Premier: w przyszłym tygodniu przedstawimy, jak może wyglądać funkcjonowanie niektórych branż od 1 lutego

Premier: w przyszłym tygodniu przedstawimy, jak może wyglądać funkcjonowanie niektórych branż od 1 lutego

Autor: PAP Data: 20 stycznia 2021 15:08

Mimo względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy poczekać do początku przyszłego, by przedstawić jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od pierwszego lutego - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany w środę na konferencji prasowej, czy jest szansa na zniesienie obostrzeń i otwarcie klubów fitness od 1 lutego w reżimie sanitarnym odparł, że kwestia obostrzeń podlega bieżącej analizie.

Zwracał uwagę, że rząd obserwuje to, co się dzieje w innych krajach. "W wielu krajach nas otaczających - także w Zachodniej Europie nieco dalej od nas - te restrykcje są coraz większe. One są coraz ostrzejsze" - podkreślił szef rządu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaznaczył, że wciąż nie możemy lekceważyć epidemii. "Dlatego mimo iż u nas teraz sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną - choć przecież poziom zgonów cały czas bardzo smuci, niepokoi i nie daje nam spokoju - to jednak mimo tej względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy jeszcze poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego" - podkreślił Morawiecki.

"Tutaj nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami, ale dziś jest jeszcze za wcześnie, żeby coś takiego obiecać" - dodał premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz