Partnerzy portalu
Prezydent Koszalina zdecydował o obniżeniu czynszu restauratorom Prezydent Koszalina zdecydował o obniżeniu czynszu restauratorom; fot. unsplash.com

Prezydent Koszalina zdecydował o obniżeniu czynszu restauratorom

Autor: PAP Data: 27 października 2020 09:33

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński zdecydował o obniżeniu czynszu prowadzącym działalność gastronomiczną w lokalach Zarządu Budynków Mieszkalnych – poinformował w poniedziałek główny specjalista w wydziale komunikacji społecznej magistratu dr Grzegorz Śliżewski.

Jak podał Śliżewski, decyzją prezydenta Jedlińskiego czynsz w lokalach gastronomicznych funkcjonujących w zasobach ZBM w Koszalinie (Zachodniopomorskie) został obniżony średnio o ok. 80 proc. do kwoty 1 zł netto za m kw. Ta preferencyjna stawka obowiązuje od 24 października do końca listopada, z możliwością jej przedłużenia.

"Mam nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do zmniejszenia strat koszalińskiej gastronomii. Wszyscy chcielibyśmy w przyszłości czasami zjeść dobre potrawy w jednej z naszych ulubionych restauracji" - powiedział cytowany w komunikacie Jedliński, który swą decyzję uzasadnił ciężką sytuacją branży gastronomicznej w związku z pandemią koronawirusa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Koszalina zwrócił się także z apelem do koszalinian o wsparcie lokalnej branży gastronomicznej. "Jeśli tylko możecie, zamawiajcie u naszych lokalnych restauratorów jedzenie na wynos lub z dowozem" - zaznaczył.

Od soboty restauracje w całej Polsce objętej czerwoną strefą mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos lub dowóz. Zakazana jest organizacja imprez okolicznościowych, wesel, konsolacji, komunii i innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz