×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Problemy z łańcuchem dostaw. Brakuje burbona, piwa i nuggetsów
W Nowej Zelandii brakuje burbona, piwa rzemieślniczego i nuggetsów z kurczaka. / fot. unsplash

Problemy z łańcuchem dostaw. Brakuje burbona, piwa i nuggetsów

Autor: PAP Data: 13 lipca 2022 14:00 | Aktualizacja: 13 lipca 2022 14:02

W Nowej Zelandii brakuje burbona, piwa rzemieślniczego i nuggetsów z kurczaka z powodu problemów w światowych łańcuchach dostaw - poinformował w środę dziennik "Guardian".

Jak pisze gazeta, najbardziej we znaki daje się brak gotowych do spożycia drinków na bazie burbona, bardzo popularnych w Nowej Zelandii. "One są dla naszej branży jak chleb powszedni - gdyby chleb był sprzedawany w monopolowym" - skomentował Neil, pracownik takiego sklepu na przedmieściach Auckland.

W Nowej Zelandii brakuje burbona, piwa rzemieślniczego i nuggetsów z kurczaka

Od miesięcy sklepy mają trudności z uzupełnieniem zapasów. Jak napisał "Guardian", od 2021 roku niedobór burbona jest odczuwalny na całym świecie, co jest częściowo spowodowane przez większe spożycie alkoholu w okresie czasie pandemii Covid-19.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To niejedyny problem, z jakim mierzą się mieszkańcy Nowej Zelandii. Odkąd główny krajowy producent wykorzystywanego w przemyśle spożywczym dwutlenku węgla ogłosił, że do sierpnia zawiesza działalność na czas prac konserwacyjnych, na problemy z dostępem do CO2 skarżą się wytwórcy niektórych piw, napojów gazowanych i nuggestów - których w nowozelandzkich supermarketach brakuje od miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz