Partnerzy portalu
Protestujący w Rzymie przedstawiciele branży gastronomicznej rzucali petardami Protestujący w Rzymie przedstawiciele branży gastronomicznej rzucali petardami; fot. shutterstock

Protestujący w Rzymie przedstawiciele branży gastronomicznej rzucali petardami

Autor: PAP Data: 12 kwietnia 2021 18:15

Gwałtowny przebieg miała w Rzymie poniedziałkowa manifestacja przedstawicieli branży gastronomicznej, domagających się zgody na wznowienie normalnej działalności ograniczonej z powodu pandemii i odszkodowań. Demonstranci rzucali w policję petardami.

Protest w centrum Rzymu zorganizowali członkowie i sympatycy ruchu "Ja otwieram", którzy w minionych miesiącach restrykcji podejmowali próby otwarcia swoich lokali, łamiąc obowiązujące przepisy. Wcześniej zapowiadali, że przyjadą do Rzymu 130 autokarami z całych Włoch, by dokonać "inwazji na parlament". Mówili, że nie mogąc normalnie pracować, są od roku w "areszcie domowym".

Manifestanci wznosili okrzyki "wolność, wolność".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze Wiecznego Miasta odmówiły organizatorom protestu zgody na jego przeprowadzenie, argumentując, że w obecnych warunkach pandemii przed gmachem Izby Deputowanych może manifestować do 100 osób.

Media podały, że do manifestantów dołączyli działacze neofaszystowskiego rzymskiego ruchu Casapound.

Podczas protestu niektórzy demonstranci rzucali w stronę policji petardami. Interweniował specjalny oddział do tłumienia zamieszek. W kilku punktach stolicy doszło do napięć i blokad ulic.

Nie podano liczby uczestników protestu.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz