Partnerzy portalu
Przejęcie na rynku pizzerii. Domino's Pizza przejmuje Dominium Domino's Pizza przejmuje Dominium; fot. shutterstock

Przejęcie na rynku pizzerii. Domino's Pizza przejmuje Dominium

Autor: horecatrends.pl Data: 12 stycznia 2021 11:42

Sieć pizzerii Dominium zostanie przejęta przez właściciela głównej franczyzy Domino's Pizza w Polsce, notowaną na giełdzie AIM w Londynie spółkę Domino's Pizza Poland. Przy transakcji przejęcia odwrotnego (reverse takeover) sieci pizzerii Dominium doradzał zespół Bird & Bird. Wartość transakcji wyniosła około 23 mln funtów.

Notowana na londyńskiej giełdzie AIM firma Domino's Pizza Poland, która jest właścicielem głównej franczyzy Domino's Pizza w Polsce, przejmuje grupę Dominium.

Zespół Bird & Bird składający się z prawników z Warszawy i Londynu doradzał DP Poland plc, brytyjskiej spółce notowanej na Rynku Inwestycji Alternatywnych (AIM) na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych (London Stock Exchange), która jest pośrednio (przez swoją polską spółkę zależną) operatorem restauracji Domino’s Pizza w Polsce, oraz pełnił w określonym zakresie rolę doradcy transakcyjnego, przy przejęciu odwrotnym (reverse takeover) krajowej sieci pizzerii Dominium S.A. Wartość transakcji wyniosła około 23 mln funtów. W ramach transakcji przeprowadzono również ofertę kierowaną do inwestorów instytucjonalnych o wartości około 5,2 mln funtów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach transakcji DP Poland plc nabyło 100% akcji Dominium S.A. w zamian za akcje nowej emisji DP Poland plc objęte przez dotychczasowego akcjonariusza Dominium – spółkę portfelową AMC III, którego doradcą jest Mezzanine Management. Przejęcie odbyło się zgodnie z regulacjami AIM, w ramach których akcje DP Poland plc - będącej spółką dominującą powiększonej grupy - musiały zostać ponownie dopuszczone do obrotu na AIM. Mając na względzie wielkość transakcji, a także znaczący udział dotychczasowego akcjonariusza Dominium w nowopowstałej grupie, konieczne było uzyskanie zgody zarówno UOKiK, jak i stosownego brytyjskiego organu nadzorującego transakcje przejęcia przedsiębiorców (UK Takeover Panel).  

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    I już Polskie firmy są przejmowane , za chwile wszystko będzie przejęte jak nie przez PiS tak inny kapitał i b edziemy pracować za miskę soczewicy