×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Przepis na sukces to rodzinna firma i stabilne partnerstwo (WYWIAD)
Waldemar Tecław, właściciel sal bankietowych Dom Żołnierza w Poznaniu, ocenił rynek gastronomiczny w Polsce. / fot. materiały prasowe

Przepis na sukces to rodzinna firma i stabilne partnerstwo (WYWIAD)

Autor: Materiał powstał w ramach współpracy z marką Selgros Cash & Carry Data: 09 marca 2023 11:58

Selgros Cash & Carry jest stabilnym partnerem dla osób prowadzących lokale gastronomiczne już od wielu lat. Niezmiennie wspiera branżę szczególnie w trudnych czasach. O współpracy rozmawia z Klientami, którzy są z Selgrosem od samego początku istnienia firmy w Polsce. Z Panem Waldemarem Tecławem, właścicielem sal bankietowych Dom Żołnierza w Poznaniu, Selgros rozmawia o pierwszych krokach w branży, o prowadzeniu biznesu gastronomicznego i wyzwaniach, które się z tym wiążą.

Panie Waldemarze, Dom Żołnierza to istotny punkt na gastronomicznej mapie Poznania. Kiedy zaczęła się Pańska przygoda w branży i jak wyglądały pierwsze kroki?

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozpocznę może od tego, że w branży wędliniarskiej i gastronomicznej rodzina Tecław pracuje już od czterech pokoleń. Protoplastą był dziadek Teofil, który w 1920 roku otworzył swój pierwszy zakład wędliniarski w Poznaniu. Następnie różne koleje losu zabierały dziadkowi zakład — okupacja niemiecka, a po wojnie w latach 50 władza ludowa. Nie zraziło to mojego ojca, Aleksandra Tecława, do tego, by już w latach siedemdziesiątych otwierać różne zakłady gastronomiczne i wędliniarskie. I tak od najmłodszych lat uczestniczyłem w pracy i uczyłem się zawodu u boku mojego ojca Aleksandra. Przeszedłem przez wszystkie szczeble wędliniarstwa i gastronomii do bycia właścicielem rodzinnej firmy gastronomicznej, cateringowej i restauracji w Domu Żołnierza.

Aktualnie zajmują się Państwo głównie organizacją imprez okolicznościowych, czy taki właśnie był pierwotny zamysł?

Taki był zamysł od samego początku otwarcia sal bankietowych Domu Żołnierza jeszcze przez mojego ojca Aleksandra Tecława. Kilka niezależnych sal daje klimat i intymność w różnych spotkaniach czy to rodzinnych, czy biznesowych.

fot. materiały prasowe

Jak na przestrzeni lat zmieniły się preferencje klientów? Czy trudno jest sprostać aktualnym oczekiwaniom?

Na przestrzeni lat gust klientów zmienił się. Klienci coraz częściej podróżują, poznają nowe kultury i kuchnie, co powoduje, że goście niezmiennie chcą próbować nowych smaków. Mimo to nie wolno zapominać o tak zwanych starych, tradycyjnych potrawach mistrzów zawodu i książek kulinarnych sprzed lat.

Współpracują Państwo z Selgros Cash & Carry już ponad 25 lat, więc od samego początku działalności tej firmy. Co cenią Państwo najbardziej w tej współpracy?

Jesteśmy z firmą Selgros Cash & Carry od samego początku otwarcia hali w Poznaniu. Na przestrzeni lat doceniam duży wybór i świeżość asortymentu, bliskość do mojej firmy, otwartość, życzliwość, profesjonalizm dyrekcji, kierowników działów oraz pracowników, z którymi widuję się bardzo często od pierwszych dni otwarcia hali. Szczególnie cenię sobie indywidualne podejście oraz wsparcie, na które mogę liczyć ze strony Doradcy Klienta - to zdecydowanie ułatwia prowadzenie biznesu, nawet w trudnych warunkach rynkowych.

fot. materiały prasowe

Jakie produkty z asortymentu Selgros znajdują się najczęściej w Państwa koszyku?

Najchętniej kupowanym asortymentem są przede wszystkim różnorodne rodzaje mięs, a także nabiału. Często zaopatrujemy się również w produkty mrożone i ogólnospożywcze artykuły.

Co na co dzień sprawia, że są Państwo usatysfakcjonowani byciem częścią branży gastronomicznej?

Prawdziwą radość i dumę czerpiemy z faktu, że możemy nadal służyć i pracować w tej branży, mimo kryzysów ostatnich lat oraz fakt, że mamy wielu klientów wiernych naszej firmie - tak jak my jesteśmy wierni firmie Selgros Cash & Carry. 

Jaki mają Państwo przepis na sukces?

To z pewnością rodzinna firma, którą prowadzę z małżonką Violettą, dziećmi Mateuszem, Aleksandrem i Małgorzatą oraz ich rodzinami, ale są to również pracownicy, którzy współpracują z nami od wielu lat, a niektórzy nawet od początków nauki w zawodzie.

 Jakie mają Państwo plany na przyszłość?

Obecnie trudno planować przyszłość pod kątem dynamicznego rozwoju firmy, ale trzeba być zawsze dobrej myśli i pozytywnie patrzeć w przyszłość, zadowalając kulinarnie obecnych i przyszłych klientów.

Dziękuję za rozmowę.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz