Park handlowy Przystanek Karkonosze będzie miał blisko 20.000 mkw. powierzchni i zaoferuje ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restaurację drive-thru oraz powierzchnię dla wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowy.
Przystanek Karkonosze położony będzie przy drodze wojewódzkiej nr 366 na przecięciu tras prowadzących do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry.
W parku handlowym ma znaleźć się ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restauracja drive-thru, specjalnie zaprojektowana powierzchnia dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych oraz popularnych w tamtym regionie kiermaszy tematycznych.
Na terenie projektu planowane są też liczne atrakcje rozrywkowo-naukowe dla dzieci oraz multipleks kinowy.
Dla klientów przewidziano parking na około 700 miejsc. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe, ale też przystanek kolejowy linii Jelenia Góra-Karpacz, której proces rewitalizacji rozpoczęto w kwietniu br.
Inwestorem jest pochodzący z Jeleniej Góry inwestor i bankier inwestycyjny – Artur Kozieja, który w latach 1995-2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”.
Kozieja jest twórcą Grupy Europlan - działającej od 17 lat na rynku budownictwa mieszkaniowego (zrealizowane 2.500 mieszkań w Warszawie i Krakowie oraz realizowanych obecnie ok 400 mieszkań w Jeleniej Górze), biurowego (20.000 m2 w Warszawie) i hotelowego (działające: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort&Spa w karkonoskiej Sosnówce oraz obecnie realizowane: Raddisson Blu w Ostródzie, Sanssouci w Karpaczu, Campanile w Warszawie oraz Movenpick w Zakopanym) - czytamy w informacji prasowej.
Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna MTDI.
Otwarcie projektu zaplanowano na 2024 rok.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.