Partnerzy portalu
Przystanek Karkonosze powstaje w Karpaczu. W centrum handlowym znajdzie się również gastronomia
Z lokalizacji Przystanku Karkonosze widać będzie jedną z głównych atrakcji Karpacza, czyli Śnieżkę. Ma być dogodna dla prawie 100 tys. mieszkańców okolicznych miasteczek i wsi oraz turystów. Fot. PAP

Przystanek Karkonosze powstaje w Karpaczu. W centrum handlowym znajdzie się również gastronomia

Autor: Oprac. KG Data: 14 września 2022 09:35 | Aktualizacja: 14 września 2022 09:41

Park handlowy Przystanek Karkonosze będzie miał blisko 20.000 mkw. powierzchni i zaoferuje ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restaurację drive-thru oraz powierzchnię dla wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowy.

Przystanek Karkonosze położony będzie przy drodze wojewódzkiej nr 366 na przecięciu tras prowadzących do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry.

W Przystanku Karkonosze będą punkty gastronomiczne i restauracja drive-thru

W parku handlowym ma znaleźć się ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restauracja drive-thru, specjalnie zaprojektowana powierzchnia dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych oraz popularnych w tamtym regionie kiermaszy tematycznych.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na terenie projektu planowane są też liczne atrakcje rozrywkowo-naukowe dla dzieci oraz multipleks kinowy.

Dla klientów przewidziano parking na około 700 miejsc. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe, ale też przystanek kolejowy linii Jelenia Góra-Karpacz, której proces rewitalizacji rozpoczęto w kwietniu br.

Kto stoi za Przystankiem Karkonosze?

Inwestorem jest pochodzący z Jeleniej Góry inwestor i bankier inwestycyjny – Artur Kozieja, który w latach 1995-2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”.

Kozieja jest twórcą Grupy Europlan - działającej od 17 lat na rynku budownictwa mieszkaniowego (zrealizowane 2.500 mieszkań w Warszawie i Krakowie oraz realizowanych obecnie ok 400 mieszkań w Jeleniej Górze), biurowego (20.000 m2 w Warszawie) i hotelowego (działające: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort&Spa w karkonoskiej Sosnówce oraz obecnie realizowane: Raddisson Blu w Ostródzie, Sanssouci w Karpaczu, Campanile w Warszawie oraz Movenpick w Zakopanym) - czytamy w informacji prasowej. 

Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna MTDI.

Otwarcie projektu zaplanowano na 2024 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz