Partnerzy portalu
Restauracja Poland. Garden of Flavour na EXPO 2020 przyciągnęła gości Restauracja Poland. Garden of Flavour na EXPO 2020 przyciągnęła gości

Restauracja Poland. Garden of Flavour na EXPO 2020 przyciągnęła gości

Autor: oprac. AW Data: 13 czerwca 2022 14:30

Restauracja „Poland. Garden of Flavours” podczas EXPO 2020 Dubai przyciągnęła gości z całego świata. Wśród serwowanych dań dominowały tradycyjne potrawy m.in. bałtycki dorsz, kujawskie pierogi czy żurek. Dużą popularnością cieszyły się lody.

  • Restauracja „Poland. Garden of Flavours" działała przez pół roku
  • Odwiedziło ją wielu spośród  1,5 miliona gości Pawilonu Polski
  • Dużą popularnością cieszyły się lody. Szacuje się, że restauracja sprzedała ich łącznie kilka milionów
  • Po zakończeniu wystawy EXPO 2020 Dubai otworzyły się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich 3 punkty z lodami świderkami w tym jeden w stolicy Abu Dhabi i dwa w emiracie Dubaju (ostatnio otworzony punkt w dubajskim Box Park

Poland. Garden of Flavour na EXPO 2020

Polska kuchnia charakteryzuje się bogactwem smaków i z powodzeniem łączy wschodnie oraz zachodnie tradycje kulinarne. Wiele wpływów z krajów przygranicznych oraz z najdalszych zakątków świata sprawiło, że jest bardzo różnorodna i ma wiele do zaoferowania. Przygotowując menu restauracji „Poland. Garden of Flavours", szefowie kuchni zainspirowali się tymi tradycjami. W myśl hasła przewodniego Pawilonu Polski – „Poland. Creativity inspired by nature" zadbali także o oryginalne receptury oparte na wysokiej jakości składnikach oraz kreatywnym łączeniu smaków. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Menu restauracji „Poland. Garden of Flavours" charakteryzowało się bogatą i zróżnicowaną ofertą dań. Na śniadanie serwowano jajecznicę na maśle lub z serem, jajka sadzone z kiełbasą wołową, czy omlet. Dania główne wyróżniały się oryginalnym połączeniem wykwintnych składników. W menu regularnie pojawiały się m.in. zasmażana młoda kapusta z chlorofilem, duszona wołowina z trawą żubrową i popiołem z czarnuszki, czy dorsz bałtycki z groszkiem i marchewką w miodzie. Dużym powodzeniem cieszyły się pierogi z białym serem i truskawkami w sosie śmietanowym oraz filet z kurczaka na puree migdałowym. 

Szefowie kuchni przygotowywali także tradycyjne polskie zupy. Goście z różnych stron świata próbowali, jak smakuje żurek z kiełbasą wołową i chrzanem, zupa z suszonych grzybów w ziołach czy chłodnik z buraczków. Na deser zamawiano szarlotkę z rumiankiem, czy sernik dyniowo-pikantny z goździkową bezą.

Dostawcy w Dubaju 

Przez cały okres trwania Wystawy Światowej w Dubaju duża popularnością w Pawilonie Polski cieszyły się mleczne lody waniliowo-czekoladowe ze świeżymi owocami i sosem miodowym. Za ich przygotowanie odpowiedzialna była firma Gastronomasz z podbydgoskiego Osielska posiadająca ponad 20 lat doświadczenia na rynku. To producent marki lodów Gelato Marcello, a także największy w Polsce sprzedawca maszyn do lodów.

W dostarczanie asortymentu do restauracji w Pawilonie Polski zaangażowane było także Mokate. Firma należąca do czołówki krajowych producentów żywności, zapewniała gościom między innymi kawę.

Podczas wielu wydarzeń kulinarnych, które odbyły się na Pawilonie Polskim, gościł i gotował m.in. Paweł Kazanowski, który na stałe pracuje w Dubaju, w restauracji „Zuma", która cieszy się dużą renomą na lokalnym rynku. Szef kuchni przygotowywał polskie potrawy m.in. na wydarzeniu poświęconemu prezentacji kuchni europejskiej na Expo.

Restauracja „Poland. Garden of Flavours" poprzez duże zaangażowanie firm spożywczych była nie tylko miejscem kontaktu z tradycyjnymi potrawami kuchni polskiej. Przez pół roku stanowiła także wizytówkę sektora spożywczego na arenie międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz