Partnerzy portalu
Restauracje hotelowe będą działać? Rozmowy trwają... Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu

Restauracje hotelowe będą działać? Rozmowy trwają...

Autor: www.propertynews.pl Data: 09 lutego 2021 15:54

W rozmowie z WP Gheorghe Mariana Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, mówi, że hotele czekają nie tylko na ponowne otwarcie od 12 lutego, ale również na możliwość serwowania posiłków w restauracji - a to podlega nadal debatom.

Polacy chętnie rezerwują pobyty na okres otwarcia hoteli w dniach 12-26 lutego, ale część wstrzymuje się z uwagi na brak możliwości zjedzenia posiłku chociażby w hotelowej restauracji. Ten temat był omawiany również na szczeblu rządowym. 

 - W piątek wraz z przedstawicielami sektora hotelarskiego uczestniczyłem w spotkaniu z premierem Morawieckim, w którym udział wzięli również m.in. wicepremier Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski - mówił w rozmowie z WP Gheorghe Mariana Cristescu, prezes PHH  Hotelowego.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał, trwają rozmowy negocjacyjne w sprawie przywrócenia możliwości działania hotelowych restauracji, jednak decyzja nie została jeszcze podjęta. 

Prezes PHH podkreślił, że teraz najważniejsze jest to, żeby hotelarze przestrzegali zasad i nie nadużywali warunków uzgodnionych w protokole bezpieczeństwa, tak, żeby krok po kroku otwierać branżę na świat.

- Musimy być teraz bardzo odpowiedzialni, żeby nie dać rządowi powodu do ponownego zamknięcia hoteli, bo to będzie katastrofa - dodał Gheorghe Mariana Cristescu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz