Partnerzy portalu
Restauracje Jamiego Olivera zagrożone upadłością
Jamie Olivier; fot. shutterstock.com

Restauracje Jamiego Olivera zagrożone upadłością

Autor: www.horecatrends.pl / PAP Data: 22 maja 2019 09:25 | Aktualizacja: 22 maja 2019 16:06

Firma KPMG została powołana jako doradca restrukturyzacyjny zmagającej się z problemami finansowymi brytyjskiej sieci restauracji znanego kucharza telewizyjnego Jamiego Olivera.

Restrukturyzacja jest formą ochrony niewypłacalnej sieci przed upadłością. Ma przynieść rozwiązanie przedłużających się problemów finansowych w 23 włoskich restauracjach Jamie's Italian w W. Brytanii, a także londyńskich lokali Barbecoa i Fifteen oraz Jamie Oliver's Diner w porcie lotniczym Gatwick. Celebryta podkreślił, że jest "głęboko zasmucony" takim obrotem spraw.

Restrukturyzacja nie dotyczy lokali Olivera za granicą, działających jako franczyzy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jestem bardzo zasmucony tym, że do tego doszło i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom oraz dostawcom, którzy włożyli swoje serce i duszę w ten biznes w ciągu ostatnich kilkunastu lat" - podkreślił kucharz.

Według wstępnych szacunków w razie upadłości objętych nadzorem firm pracę może stracić około 1300 osób.

Brytyjskie media podkreślają, że w ostatnich dwóch latach sytuacja finansowa "imperium restauracyjnego" Oliviera w W. Brytanii stawała się coraz gorsza. W ubiegłym roku zamknięto z tego powodu 12 restauracji Jamie's Italian.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Jarek

    Chciał , żeby ludzie korzystali z dobrej jakości jedzenia , ale ludziska wolą mrożone tanie gówno wcindalać i za zaoszczędzone pieniądze robić selfie na plażach Turcji