×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki zamiast plastikowych
fot. materiały prasowe

Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki zamiast plastikowych

Autor: Horecatrends.pl Opublikowano: 19 października 2018 09:18

W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą kolorowe, biodegradowalne słomki z papieru.

Artur Jarczyński, właściciel sieci amerykańskich restauracji Jeff’s to prawdziwy globtroter, który kulinarne i marketingowe inspiracje zbiera z całego świata, by następnie wprowadzać je na rynku rodzimym. Szczególnie bliskie są mu Stany Zjednoczone, z których pochodzi koncept Jeff’sa.

– Marketing i komunikacja przyjęta w gastronomii amerykańskiej różni się nieco od tych, którymi rządzi się polskie środowisko kulinarne. Są one bardziej swobodne, więcej w nich swady, koloru. Jeff’s sam o sobie mówi „The Home of Happy People” – dom szczęśliwych ludzi, dlatego też komunikacja, którą przyjmujemy w restauracji dla każdej nowości, jest utrzymana w tonie lekkim, niemoralizującym. To samo założenie przyjęliśmy dla wprowadzenia do Jeff’sa papierowych słomek. Naszym gościom chcemy zaoferować pozytywny wybór, dzięki czemu będą w stanie poczuć, że razem robimy coś dobrego – wyjaśnia Artur Jarczyński.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według raportu organizacji Seas At Risk, w całej Unii Europejskiej zużywa się i wyrzuca rocznie ponad 36 miliardów słomek. Polacy używają ich rocznie 1,2 miliarda, co przekłada się na ponad 3 miliony sztuk dziennie.

– Wydaje się, że słomka do picia to drobiazg, ale każdego dnia w każdej restauracji Jeff’s wydajemy naszym gościom do napojów ok. 200–300 słomek. Rezygnacja z plastikowych rurek to nasz wkład na rzecz zwiększania świadomości problemu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Słomki to jedno z naszych pro ekologicznych działań – mówi Artur Jarczyński.

20 października na Polu Mokotowskim odbędzie się akcja promująca wprowadzenie do sieci papierowych słomek. Przez cały dzień hostessy przebrane za personel Jeff’sa rozdawać będą kolorowe słomki z zaproszeniem do restauracji. Każdy, kto tego dnia przyjdzie z nim do Jeffs’a, otrzyma do zamówionego dania orzeźwiającą lemoniadę. 

Jeff’s to cztery restauracje z oryginalną amerykańską kuchnią. Dwie z nich zlokalizowane są w stolicy – pierwsza mieści się w Galerii Mokotów, druga przy ul. Żwirki i Wigury na Polu Mokotowskim. W Krakowie Jeff’s znajduje się w Galerii Kazimierz, a w Katowicach w Galerii Silesia City Center. 

Właściciel sieci - Artur Jarczyński - od 28 lat z sukcesem prowadzi na polskim rynku prawdziwe gastronomiczne królestwo, do którego należą m.in.: Jeff`s, U Szwejka, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Otto Pompieri, Der Elefant, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, St. Antonio oraz Bazyliszek.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz