Restauracje w biurowcach i wspólne śniadania zachętą do pracy stacjonarnej Pracownicy chcą w biurowcu m.in. restauracji; fot. shutterstock.com

Restauracje w biurowcach i wspólne śniadania zachętą do pracy stacjonarnej

Autor: PAP Data: 26 sierpnia 2021 09:36

Pracownicy chcą w biurowcu m.in. restauracji, siłowni, sklepu i bankomatu. A pracodawcy organizują np. wspólne śniadania i pokazy filmów – pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta podaje, że repertuar zachęt do powrotu do biur jest bogaty. "Część firm organizuje wspólne śniadania i oglądanie meczów. Inne... kursy zaplatania warkoczy dla rodziców. Niektóre wykupują dla pracowników pakiety zniżek w prywatnych przedszkolach" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik informuje, że w czerwcu firma doradcza Cushman & Wakefield zapytała najemców o powroty do biur. "W badaniu wzięło udział 132 respondentów z różnych branż - m.in. mediów i reklamy, medycyny i farmacji, nieruchomości, bankowości, finansów. 45 proc. ankietowanych wskazało, że docelowo wdroży hybrydowy model pracy. Żadna firma nie planuje pracy wyłącznie zdalnej" - pisze "Rzeczpospolita".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Restauracja i kantyna ważne w biurowcach

Dodaje, że Cushman & Wakefield zapytał m.in., jakie usługi w biurowcu najemcy uznają za najważniejsze. "Na restaurację i kantynę wskazało 66 proc., na infrastrukturę dla rowerzystów - 52 proc., na bankomat 36 proc., sklep spożywczy - 32 proc., kawiarnię - 18, fitness i siłownię - 17 proc. Pracownicy wracają już do biurowców firmy Globalworth" - czytamy.

"Rz" podkreśla, że również spółka biurowa Skanska sprawdziła w czerwcu, jak chcemy pracować. "W Polsce dominuje chęć pracy w trybie hybrydowym z tendencją do jak najdłuższego przebywania w biurze. Ponad połowa respondentów wskazała, że docelowo chce pracować tam prawie codziennie: 27 proc. - cały tydzień, a 25 proc. - trzy lub cztery dni w tygodniu" - mówi wiceprezes ds. operacyjnych w tej firmie Paweł Warda. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz