×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Restauracje w Grecji tylko dla zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem
Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia; fot. unsplash

Restauracje w Grecji tylko dla zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem

Autor: PAP Data: 13 lipca 2021 15:38 | Aktualizacja: 13 lipca 2021 15:39

W Grecji przebywanie wewnątrz restauracji możliwe będzie jedynie dla tych, którzy zaszczepili się przeciw Covid-19 lub w ciągu ostatnich trzech dni uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa.

Ponadto wszyscy klienci przebywający wewnątrz restauracji i barów będą musieli mieć miejsce siedzące. Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia.

Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jest kluczowe, byśmy nie wywierali wrażenia, że tracimy kontrolę nad pandemią i żeby nasz przemysł turystyczny mógł funkcjonować normalnie" - powiedział minister rozwoju i inwestycji Adonis Jeorjadis podczas konferencji prasowej. "Kierunek greckiej gospodarki będzie zależny od tego, jak skutecznie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa i będziemy kontrolowali pandemię" - dodał.

Covid free

Rząd wprowadził aplikację COVID FREE GR, która będzie dostępna w większości przedsiębiorstw i będzie skanowała europejskie cyfrowe świadectwa szczepień albo wyniki testów PCR bądź ekspresowych na obecność koronawirusa.

Grecja tego lata zamierza ożywić sektor turystyczny, pomimo wzrostu liczby zakażeń kornawirusem, napędzanego przez rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Ponad 40 proc. Greków zostało w pełni zaszczepionych. Turyści mogą wjechać do kraju tylko pod warunkiem, że zostali zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR.

W poniedziałek odnotowano w kraju 2065 nowych zakażeń koronawirusem oraz 10 zgonów związanych z Covid-19. Od początku pandemii w kraju zakaziło się 440 872 osób, z czego 12 802 zmarło. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz