Partnerzy portalu
Restauracje w Japonii testują na przeciwciała Covid-19 Władze Tokio uruchamiają próbny system badania klientów restauracji na Covid-19 bezpośrednio przed wejściem do lokalu. / fot. unsplash

Restauracje w Japonii testują na przeciwciała Covid-19

Autor: PAP Data: 29 czerwca 2021 16:10

Władze Tokio uruchamiają próbny system badania klientów restauracji na Covid-19 bezpośrednio przed wejściem do lokalu. Test na przeciwciała daje wynik po 15 minutach, a do środka można wejść tylko, jeśli jest on ujemny – podała we wtorek stacja NHK.

Tokijskie towarzystwo medyczne przeprowadziło już w poniedziałek wstępną próbę systemu, a od środy przez trzy dni będzie on testowany w pięciu restauracjach w rozrywkowej dzielnicy Kabukicho, słynącej z kin, klubów nocnych i tzw. barów z hostessami.

W okresie próbnym klienci i pracownicy pięciu restauracji będą proszeni o podanie adresów mailowych i wgranie swojego zdjęcia. Następnie personel medyczny pobierze od nich próbki z nosa. Po 15 minutach wynik testu pokaże się na ich telefonach komórkowych.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

System umożliwi klientom restauracji wykonywanie badań antygenowych na koronawirusa bez rejestracji i podawania danych osobowych, za wyjątkiem adresu poczty elektronicznej. Ma to pozwolić restauratorom na dalsze prowadzenie działalności, a klientom na korzystanie z ich usług bez obaw o infekcję - podkreśla NHK.

Obecnie w Tokio i wielu innych japońskich prefekturach obowiązują ograniczenia w działalności lokali podających alkohol. Są one proszone o wcześniejsze kończenie pracy. Zanim 20 czerwca zniesiono w Tokio stan wyjątkowy, lokale w ogóle nie mogły serwować napojów wyskokowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz