Partnerzy portalu
Restaurator otworzył placówkę; policja wyjaśnia sprawę Restaurator otworzył lokal a policja wyjaśnia sprawę/ fot. shutterstock

Restaurator otworzył placówkę; policja wyjaśnia sprawę

Autor: PAP Data: 25 stycznia 2021 14:52

Podkarpacka policja prowadzi obecnie jedno postępowanie wyjaśniające dotyczące restauratora, który mimo zakazu otworzył lokal i serwuje klientom posiłki – podała w poniedziałek PAP podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Podkom. Wrona poinformowała, że dotychczas na Podkarpaciu policja nie ukarała mandatem żadnego właściciela zakładu gastronomicznego w związku z ewentualnym otwarciem lokalu mimo lockdownu. Prowadzi natomiast jedno postępowanie wyjaśniające. We wtorek, 19 stycznia, policja ujawniła, że jeden z lokali gastronomicznych w Rzeszowie jest otwarty, a wewnątrz są klienci, którym wydawane są posiłki i alkohol.

"Właściciel został wylegitymowany i poinformowany o obowiązujących obostrzeniach. Zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, czy doszło do wykroczenia" - przekazała podkom. Wrona.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodała, że o sprawie powiadomiono sanepid.

Obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcia restauracji i lokali zostały utrzymane do 31 stycznia. Lokale gastronomiczne nadal mogą serwować dania jedynie na wynos i z dowozem. Za złamanie tego zakazu sanepid może ukarać grzywną w wysokości nawet 30 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz