×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Salmonella w popularnym kebabie. Piri-Piri wydało oświadczenie
Piri-Piri serwuje rzemieślniczy kebab. Właściciel podał, że ''wyeliminował dotychczasowego dostawcę mięsa wołowego''. Fot. Piri-Piri Kebab/Facebook

Salmonella w popularnym kebabie. Piri-Piri wydało oświadczenie

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 11 maja 2023 13:30

''(...) w naszym lokalu przy Wojciechowskiej 9A w Lublinie doszło do sytuacji wystąpienia bakterii salmonelli w jednym z surowców (mięso wołowe surowe) oraz u jednego pracownika, który miał bezpośrednią styczność ze skażonym surowcem'' - poinformował Piri-Piri Kebab w Lublinie.

W mediach społecznościowych Piri-Piri Kebab 9 maja 2023 r. poinformował też, że ''Mięso po obróbce termicznej miało wynik ujemny. W porozumieniu z Sanepidem podjęliśmy niezbędne działania eliminujące wszelkie ryzyka z tym związane''. 

Piri-Piri zmienił dostawcę mięsa 

Piri-Piri podał również, że wyeliminował dotychczasowego dostawcę mięsa wołowego.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''Przeprowadzona została również dwukrotna profesjonalna dezynfekcja przez firmę zewnętrzną co w naszym przekonaniu daje pewność, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca.

W świetle zaistniałej sytuacji chcemy zapewnić odbiorcow Kebaba mrożonego Piri-Piri oraz franczyzobiorców, że produkcja dostarczanego do Państwa mięsa odbywała się i odbywa poza siedzibą naszego lokalu co eliminuje możliwość wystąpienia jego skażenia o podobnym charakterze.

Od 10 lat prowadzimy działalność gastronomiczną i takie zdarzenie miało miejsce jako po raz pierwszy i mamy nadzieję, że po raz ostatni'' - głosi komunikat na facebookowym profilu Piri-Piri. 

Jednocześnie firma zapewniła:

''(...) jesteśmy głęboko i osobiście poruszeni tym zdarzeniem za co przepraszamy, szczególnie te osoby których to zdarzenie bezpośrednio dotknęło.

Salmonella w Piri-Piri. Po sygnałach o zatruciach... 

Przedstawiciel Piri-Piri oświadczył też na social mediach, że po sygnałach o zatruciach ''sam zglosilem lokal 4 maja rano z prosba o kontrole - chcialem sprawdzic czy to rzeczywiscie u nas'' (pisownia oryginalna - przy.red.). 

Do zatruć miało dochodzić po wizytach w Piri-Piri pod koniec kwietnia 2023 r. 

Kebab Piri-Piri z Lublina - co to za marka?

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, historia Kebabu Piri-Piri rozpoczyna się od końca roku 2014, kiedy to został zakupiony pierwszy lokal przy ul. Nałęczowskiej 67 od słynnego wówczas w Lublinie „MUSTAFY”.

''Człowiek ten był wtedy znany szczególnie ze swojego talentu gastronomicznego i odniesionego sukcesu- mieszanki przypraw sprowadzanych bezpośrednio z Syrii do Kebabu z Kurczaka. Z tej receptury korzystamy do dnia dzisiejszego. I taką też stosujemy w produkcji naszego mięsa dla innych lokali'' - informuje Piri-Piri. 

Z biegiem czasu firma rozwinęła się - powstał kolejny lokal w Lublinie przy ul. Krańcowej 107. 

''W 2018 roku przy pomocy naszych przyjaciół z Turcji opracowaliśmy nasz autorski Kebab Wołowo-Barani. Jest to prawdziwy hit sprzedażowy i mamy go również w naszej ofercie produkcyjnej. Pierwsze kroki w kierunku produkcji stawialiśmy w firmie Meatfarm pod Warszawą. W 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą „Zakłady Mięsne Cioczek” w Lublinie gdzie zaczęliśmy produkować nasze Kebaby na większą skalę. W 2021 roku przenieśliśmy produkcję do firmy „JP Food” i do chwili obecnej współpracujemy z tym zakładem'' - czytamy. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz