×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sfinks Polska: Możemy zaoferować Ukraińcom pracę na różnych stanowiskach

Sfinks Polska: Możemy zaoferować Ukraińcom pracę na różnych stanowiskach

Autor: Propertynews Data: 03 marca 2022 14:03

W restauracjach zawsze były wakaty i brakowało personelu. Możemy więc zaoferować przybywającym do Polski Ukraińcom pracę na różnych stanowiskach w lokalach w całym kraju - deklaruje Sylwester Cacek, prezes zarządu spółki Sfinks Polska.

Jak podkreśla Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska, obywatele Ukrainy od lat znajdują pracę w sieci Sphinx.

Pracownicy z Ukrainy w Sfinks Polska

- Nie ewidencjonujemy pracowników czy współpracowników według narodowości czy wyznania, więc nie podam dokładnej liczby Ukraińców znajdujących pracę w naszej grupie. Natomiast od dawna wiadomo, że bez ludzi z Ukrainy trudno byłoby prowadzić biznes gastronomiczny i widzimy ich we wszystkich restauracjach. Fakt, że pracownicy ci pracują z nami od lat powoduje, że w tej chwili pełnią różne funkcje, poczynając od wykonywania prostych prac w restauracjach do stanowisk kierowniczych w centrali spółki - tłumaczy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że spółka Sfinks solidaryzuje się z Ukrainą. Personel restauracji, który pochodzi z ogarniętego wojną państwa, ma w tej chwili różne potrzeby - od osób potrzebujących wsparcia mentalnego, po potrzebujące wyjechać i zaciągnąć się do ukraińskiej armii. 

Przybywający do Polski w tej chwili Ukraińcy mogą także liczyć na zatrudnienie w sieci Sphinx.

- Gastronomia jest branżą, w której są potrzebne wysokie kwalifikacje na kluczowych stanowiskach, ale jest też wiele stanowisk, gdzie wystarczą proste umiejętności. Ze względu na opuszczanie Polski i powracanie na Ukrainę przez część mężczyzn pracujących w naszych restauracjach naturalnie powstają wolne miejsca pracy. Dodatkowo w części restauracji zawsze były wakaty i brakowało personelu, więc możemy zaoferować głównie pracę na różnych stanowiskach w restauracjach w całej Polsce - deklaruje Sylwester Cacek.

Cała rozmowa na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz