×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sfinks Polska ponowi emisję akcji serii P
Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA

Sfinks Polska ponowi emisję akcji serii P

Autor: horecatrends.pl/PAP Data: 29 kwietnia 2019 19:09

Zarząd Sfinks Polska zdecydował o ponownym przeprowadzeniu emisji od 2 do 6 mln nowych akcji serii P - podała spółka w komunikacie.

Umowy o objęciu akcji serii P powinny zostać zawarte w terminie ustalonym odrębnie przez zarząd spółki, nie później niż do 26 czerwca.
 
W lutym Sfinks Polska zawarł ze swoim głównym akcjonariuszem i prezesem - Sylwestrem Cackiem umowę objęcia 6 mln akcji serii P spółki za łącznie 6 mln zł. Cacek nie objął jednak tych akcji, tłumacząc, że głównym powodem niedokonania wpłaty zgodnie z umową było przesunięcie terminu zamknięcia istotnej transakcji zbycia aktywów, która umożliwiłaby mu dokonanie zapłaty. Jednocześnie zadeklarował gotowość dotrzymania umowy i objęcia akcji w przyszłości.
 
16 kwietnia spółka zawarła z BOŚ aneksy do umów kredytu, na mocy których do umowy wprowadzone zostało m.in. dodatkowe zabezpieczenie kredytu w postaci weksla własnego spółki in blanco, poręczonego przez Sylwestra Cacka. Poręczenie zostało udzielone do czasu przedstawienia bankowi dowodu potwierdzającego wpłatę na rachunek spółki kwoty nie mniejszej niż 5,5 mln zł tytułem wykonania uchwały o podwyższeniu kapitałów własnych poprzez emisję nowych akcji, objętych przez Sylwestra Cacka i przedstawienia bankowi prawomocnego postanowienia sądu o zarejestrowaniu uchwały.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz