×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sfinks ustalił cenę emisyjną akcji serii P na 1 zł

Sfinks ustalił cenę emisyjną akcji serii P na 1 zł

Autor: horecatrends.pl/PAP Data: 15 stycznia 2019 08:38

Cena emisyjna akcji serii P została ustalona na 1 zł za akcję - poinformował Sfinks w komunikacie. Zgodnie z decyzjami zarządu, umowy o objęciu akcji powinny zostać zawarte do 21 lutego, a termin na dokonywanie opłat minie 28 lutego.

Rada nadzorcza spółki zgodziła się na wyłączenie prawa poboru.
 
Sfinks podał 9 stycznia, że - w związku z niedojściem do skutku emisji akcji serii P - spółka planuje ponowną emisję tych akcji. Grupa oferowała od 2 do 6 mln akcji. Nie zostały jednak zawarte umowy o objęciu tych akcji, wobec czego emisja nie doszła do skutku.
 
Jak podawała spółka, termin rozpoczęcia zapisów na akcje wyznaczono na 22 stycznia, a termin zakończenia subskrypcji na 28 lutego 2019 roku.
 
Zgodnie z aneksem do umowy kredytowej z BOŚ Bankiem 8 października 2018 r. Sfinks zobowiązał się do emisji co najmniej 5,5 mln zł do końca 2018 r. wydłużając przed końcem roku termin subskrypcji akcji do 9 stycznia 2019 r.
 
Spółka informowała, że - w związku z brakiem wymaganej przez bank wartości emisji i zmianą terminu jej realizacji - jest w bieżącym kontakcie z kredytodawcą.

Sylwester Cacek, główny akcjonariusz Sfinksa - jak wcześniej podawano - zgłosił gotowość do objęcia akcji w ramach nowej emisji. Według oświadczenia akcjonariusza w przypadku złożenia zapisu przez innych uprawnionych inwestorów jego oferta pozostanie na poziomie umożliwiającym zamknięcie subskrypcji na poziomie minimum 5,5 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz