×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sieci fast-foodowe tną rabaty. Odrabiają straty po pandemii
Sieci fast-food zmniejszają rabaty. Chcą odrobić straty po pandemii/fot. shutterstock

Sieci fast-foodowe tną rabaty. Odrabiają straty po pandemii

Autor: wnp.pl Data: 25 czerwca 2021 15:15

Sieci fast food, w tym McDonald's i KFC, tną ofertę produktów za 5 dolarów i tańszych. Skupiają się na droższych posiłkach - celem jest zwiększenie sprzedaży i zysków oraz zrekompensowanie rosnących cen żywności.

Kanapki, napoje gazowane i frytki w zestawie - w cenie poniżej 5 dolarów, od dawna stanowią podstawę oferty sieci fast-food, które w ten sposób zwabiły do siebie klientów polujących na okazje. W ostatnich 18 miesiącach tego typu ofert jest coraz mniej.

Sieci fast-foodowe tną rabaty - odrabiają straty

W czasie pandemii fast-foody zwiększały udział w rynku z powodu zamknięcia tradycyjnych restauracji. Teraz, gdy gospodarki ponownie się otwierają, sieci sprzedają klientom nowe, droższe kanapki i posiłki.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak na razie taktyka wymiany menu działa. W USA sprzedaż w lokalach największych sieci wzrosła o 11,5 proc. w maju w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 r. Wyższe są też zyski.

- Zestawy tak naprawdę nie napędzają zysków. Zostały zaprojektowane w celu zwiększenia ruchu - zauważa analityk BTIG Peter Saleh.

KFC w 2020 roku zaprzestało promowania zestawu za 5 dolarów składającego się z dania z kurczaka, a także średniego napoju, ciasteczka z kawałkami czekolady, a czasem herbatnika. Dziś promuje oferty rodzinnych posiłków, które kosztują 30 dolarów.

Więcej czytaj na www.wnp.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz