Partnerzy portalu
"Smacznie i kropka". W Rosji ruszył lokalny fast food, który zastąpi McDonald's Rosjanie otworzyli własną sieć fast food. / fot. PAP/MAXIM SHIPENKOV

"Smacznie i kropka". W Rosji ruszył lokalny fast food, który zastąpi McDonald's

Autor: PAP Data: 12 czerwca 2022 14:58

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rozpoczęły w niedzielę działalność lokale krajowej sieci fast foodów utworzone na bazie sieci restauracji McDonald's. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę McDonald's w maju opuścił Rosję, gdzie działał przez ponad 30 lat.

Bary szybkiej obsługi nazywają się "Smacznie - i kropka" (ros. "Wkusno - i toczka"). W menu są frytki, burgery i napoje gazowane. Opakowania są bardzo podobne do poprzednich, tyle że bez charakterystycznych kolorów i loga McDonald's. Asortyment może się zmienić z powodu wycofywania się zagranicznych dostawców z rynku rosyjskiego. Na razie firma korzysta z zapasów coca-coli, ale będzie szukać zamiennika.

Rosjanie otworzyli własną sieć fast food

W Moskwie bar otworzono na Placu Puszkina, w pomieszczeniach, gdzie działał pierwszy uruchomiony w Rosji lokal McDonald's. Na ulicy zgromadził się tłum, jednak kolejka przesuwa się szybko. "Wzdłuż kolejki stoją pracownicy i rozdają baloniki. Wokół - samochody policyjne, a otwarcie ochraniają funkcjonariusze dwóch specjalnych pułków policji, które wcześniej rozpędzały demonstracje" - relacjonuje niezależna "Nowaja Gazieta", której redakcja działa teraz poza Rosją. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz