Partnerzy portalu
So Coffee do końca roku otworzy trzy nowe lokale. Teraz ma ich już 50 Kawiarnie So Coffee odwiedza miesięcznie ponad 190 tys. osób. Fot. Materiały prasowe

So Coffee do końca roku otworzy trzy nowe lokale. Teraz ma ich już 50

Autor: KG/horecatrends Data: 27 października 2022 12:00

Pierwsza kawiarnia pod marką So Coffee, należąca do Lagardère Travel Retail, otworzyła się w outlecie w Sosnowcu 10 lat temu. Teraz sieć to 50 kawiarń. Do końca roku powstaną 3 nowe So Coffee: jeden w Gorzowie Wielkopolskim i dwa na lotnisku w Modlinie.

Jak podaje So Coffee, kawiarnie sieci miesięcznie ponad 190 tys. osób. 

- Rozwijamy się w bardzo różnorodnych lokalizacjach: od międzynarodowych lotnisk po outlety w średniej wielkości miejscowościach. Zawsze jednak podążamy za potrzebami gości. Ten jubileusz chcemy świętować z naszymi gośćmi oraz baristami, bo to dzięki nim jesteśmy dzisiaj w tym miejscu - mówi Maciej Gajkowski, dyrektor zarządzający segmentem Foodservice w Lagardère Travel Retail Polska. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaczęło się w 2012 r. od kawiarni w Sosnowcu

Kawiarnia w Sosnowcu powstała 27 października 2012 r. w miejscu dawnej empik cafe, która podobnie jak inne lokale tej sieci zmieniła szyld na So Coffee. Już pod koniec tego samego roku zaczęły się otwierać pierwsze kawiarnie poza granicami Polski. Najpierw w Rumunii, na lotnisku w Cluj Napoca, a następnie także we Francji i w Czechach. (W planach są kolejne zagraniczne premiery: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Chile.)

W 2016 r. powstała pierwsza kawiarnia So Coffee prowadzona w modelu franczyzowym. Ważnym wydarzeniem w historii marki było także zwycięstwo Dominiki Szostak, trenerki So Coffee, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kawowej w 2018 r.

Pod koniec 2021 r. sieć rozpoczęła proces rebrandingu, który objął identyfikację wizualną i wnętrza kawiarni. Znakiem rozpoznawczym nowego So Coffee są - poza odświeżonym logo - zielona ściana z neonem i nowe hasło: Wiele smaków - jedno So Coffee. Tylko w ostatnich kilku tygodniach sieć zaprezentowała kolejne dwie kawiarnie w nowej odsłonie. Cały proces rebrandingu ma się zakończyć do końca przyszłego roku.

Urodzinowa loteria i sadzenie drzew

Sieć So Coffee postanowiła uczcić swoje 10. urodziny, dokładając swoją cegiełkę do walki z kryzysem klimatycznym. Posadzi tej jesieni 500 drzew - 10 od każdej kawiarni. W trzech różnych zakątkach Polski: Chojnicach (woj. pomorskie), Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie) i Ogrodzieńcu (woj. śląskie) wyrosną nowe sosny, dęby, brzozy, jarzębie oraz graby. So Coffee uruchomiła też jubileuszową loterię zdrapkową. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz