Partnerzy portalu
Sodexo wspiera uchodźców Sodexo Benefits and Rewards Services Polska trafia do stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji non-profit./fot. PAP/Darek Delmanowicz

Sodexo wspiera uchodźców

Autor: MB Data: 23 maja 2022 13:44

Karta Pomoc - produkt Sodexo Benefits and Rewards Services Polska - ma umożliwić zaopatrzenie się uchodźcom wojennym w najpotrzebniejsze artykuły.

  • Sodexo Benefits and Rewards Services Polska trafia do stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji non-profit.
  • Przedpłacone Karty Pomoc będą wydawane uchodźcom z Ukrainy i innych krajów objętych wojną, którzy szukają pomocy w Polsce.
  • Z kart przedpłaconych korzystają już m.in. Polska Akcja Humanitarna i Caritas. 

Sodexo wspiera uchodźców

W pierwszych dniach wojny w Ukrainie docierały do nas sygnały od organizacji pomocowych, że konieczne są rozwiązania ułatwiające logistykę i rozdysponowywanie środków. W odpowiedzi na potrzeby środowiska NGOs przygotowaliśmy przedpłaconą Kartę Pomoc, która jest bezpieczną i najszybszą formą dystrybucji funduszy  wsparcia - zapewnia Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Korzystanie z Karty Pomoc jest proste dla użytkownika i nieangażujące dla przekazującego. Natychmiast po otrzymaniu karty można nią płacić w sklepach stacjonarnych. Karta umożliwia także robienie zakupów online. Doładowanie odbywa się zbiorczo, w terminie wskazanym przez organizację.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sodexo zadbało o kwestie związane z komunikacją - infolinia i aplikacja mobilna dostępne są w języku ukraińskim. Do karty dołączona jest również ulotka w języku ukraińskim opisująca jej funkcje. Dzięki temu, że użytkownik samodzielnie zarządza środkami na karcie, wzrasta jego samoocena i poczucie niezależności. Z kolei organizacje zyskują odciążenie w codziennych zadaniach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz