Partnerzy portalu
Sodexo zastępuje plastikowe opakowania Sodexo zastępuje plastikowe opakowania

Sodexo zastępuje plastikowe opakowania

Autor: horecatrends.pl Data: 18 marca 2021 11:59

Sodexo wycofuje plastikowe artykuły jednorazowego użytku, zastępując je wyłącznie drewnianymi, papierowymi, kartonowymi bądź wykonanymi z włókien słomkami, talerzami, sztućcami czy mieszadełkami.

Sodexo wyprzedza obowiązek prawny, który zostanie nałożony przez dyrektywę Unii Europejskiej ws. jednorazowych tworzyw sztucznych, wchodzącą w życie 1 lipca tego roku.

W Polsce Sodexo wycofało plastikowe artykuły jednorazowego użytku z ponad 40 restauracji. W pierwszej kolejności z użycia wycofanych zostało 5 kategorii produktów: plastikowe sztućce, talerze, mieszadełka, słomki i torby. W kolejnym etapie firma planuje zrezygnować z opakowań styropianowych i PLA na rzecz produktów wykonanych w 100% z papieru lub pulpy trzcinowej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma stopniowo wycofuje również pozostałe zapasy artykułów plastikowych z jednostek w całej Europie. W przypadku klientów z segmentu Ochrony Zdrowia i Seniorów, u których alternatywy dla tworzyw sztucznych nie zawsze są odpowiednie ze względów sanitarnych lub bezpieczeństwa, Sodexo będzie ograniczać wykorzystanie plastikowych artykułów jednorazowego użytku do minimum.

Sodexo współpracuje także z lokalnymi władzami, dostawcami i partnerami, identyfikując możliwości w zakresie zastosowania materiałów wielokrotnego użytku i zwiększenia poziomu recyklingu w jednostkach. W przypadku pozostałych plastikowych elementów używanych w gastronomii, takich jak: pojemniki kuchenne, opakowania na jedzenie na wynos, kubki i pokrywki, firma kontynuuje poszukiwania zrównoważonych alternatyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz