Partnerzy portalu
Sopot: Ta restauracja miała być wyjątkowa. Jak wygląda Café Xander? Café Xander w Sopocie. Fot. Materiały prasowe

Sopot: Ta restauracja miała być wyjątkowa. Jak wygląda Café Xander?

Autor: AL, KG Data: 06 listopada 2022 08:35

Inspiracją atmosfery Café Xander, nowej restauracji w Sopocie był Nowego Jorku w czasach prohibicji. Projekt to dzieło Pik Studio.

Café Xander Show & Dining to nowa restauracja na kulinarnej mapie Sopotu i Trójmiasta. Pracownia Pik Studio miała kilka podejść projektowych do restauracji. Jednym z pierwszych pomysłów były wnętrza klasyczne nawiązujące do polskich tradycji, podobnie jak i dania, które miały znaleźć się w menu.

- Po pewnym czasie wraz z właścicielami oraz sztabem doradców na czele z prezeską doszliśmy do wniosku, że musi to być restauracja wyjątkowa. Restauracja na poziomie światowym, która może stanąć na równi z restauracjami w Paryżu, Londynie czy też w Nowym Jorku - opowiada Paweł Pałkus, architekt i współwłaściciel Pik Studio.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Właściciel oddał stery pracowni oraz teamowi z Hotelu Haffner i tak powstał wyjątkowy projekt Café Xander. Restauracja to połączenie klasycznej elegancji oraz industrialnej odwagi.

Café Xander w Sopocie.

Czytaj więcej Ta restauracja miała być wyjątkowa. Klasyczna elegancja spotyka się z industrialną odwagą

Szef kuchni Café Xander w Sopocie jest Daniel Burandt, a Sous Chefem Łukasz Zamorowski. Kuchnia w Café Xander jest mocno zakorzeniona w sezonowości i produktach charakterystycznych dla pór roku. Dodatkowo - jak deklaruje restauracja - nie zapomina się także o nadmorskiej lokalizacji Sopotu. W menu znajdziemy m.in. tatary, krewetki, suma, jesiotra, grillowaną ośmiornicę, pierś z perliczki czy biodrówkę cielęcą. 

Café Xander to koncept Show & Dining - łączący świat smaków z występami utalentowanych artystów i muzyków.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz